Emocjonująca niedziela – zapowiedź drugiej części 9. kolejki PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Bez wątpliwości można powiedzieć, że w niedzielę emocji w PGE Ekstralidze nie zabraknie. Spotkają się ze sobą odpowiednio druga, piąta, trzecia i pierwsza drużyna najlepszej żużlowej ligi świata.

Niedzielne spotkania może storpedować sobotni 1. finał FIM Speedway U21 World Championship – jeśli zawody w Lublinie się nie odbędą, niedzielne mecze zostaną odwołane ze względu na nieobecność w składach swoich drużyn Maksyma Drabika, Bartosza Smektały i Dominika Kubery.

Kibice we Wrocławiu i w Zielonej Górze z pewnością jednak będą trzymać kciuki, aby taka sytuacja nie miała miejsca. W obu miastach można liczyć na walkę do ostatnich metrów. Częstochowianie z pewnością będą szukać we Wrocławiu kolejnych punktów, po wygranej w 8. kolejce przed własną publicznością z zielonogórzanami. Tym bardziej, że goście będą żądni rewanżu za porażkę w ramach meczu 6. kolejki przed własną publicznością 41:49. Emocje? Gwarantowane!

16:15 BETARD Sparta Wrocław – forBET Włókniarz Częstochowa
LIVE nSport+ (studio od 15:45)
Komentatorzy: Sergiusz Ryczel, Piotr Świderski
Studio: Michał Łopaciński, Robert Wardzała
Reporter: Jakub Zborowski, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 25 zł do kupienia TUTAJ

Popołudniowa przystawka jedynie zaostrzy apetyty kibiców przed prawdziwym pojedynkiem na szczycie. Żużlowcy z Leszna od dawna udowadniają, że królowa czarnego sportu w Polsce jest tylko jedna, i z pewnością ten trend będą chcieli podtrzymać w niedzielę w Zielonej Górze. W pierwszym meczu, rozegranym 26 maja w Lesznie, mistrzowie Polski wygrali 51:39. Gospodarze niedzielnego spotkania mają więc niemały dystans punktowy do odrobienia. Zielonogórzanie, w razie wygranej za 3 punkty, zbliżą się w tabeli do obrońców tytułu na 3 „oczka”. Czy to im się uda? Odpowiedź poznamy już jutro około 22!

19:00 STELMET Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Gabriel Waliszko, Sławomir Kryjom
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Krzysztof Okupski, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny od 36 zł, ulgowy od 25 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania