Emocje w Zielonej Górze, thriller w Lublinie? – zapowiedź niedzielnych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Przemysław Gąbka

Obserwując to, co do tej pory dzieje się w sezonie 2021 PGE Ekstraligi oraz patrząc na pozycje w tabeli, kibice mogą mieć jedną obserwację przed niedzielnymi meczami. O ile pierwszy niedzielny mecz może potoczyć się według dość przewidywalnego scenariusza, o tyle na spotkanie w Lublinie wszyscy kibice żużlowi w Polsce ostrzą sobie apetyty.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra w sześciu dotychczasowych meczach tylko raz cieszył się z wygranej, a pięć razy musiał godzić się z goryczą porażki. W zdecydowanie lepszej sytuacji są ich dzisiejsi rywale z Wrocławia, którzy po czterech wygranych spotkaniach zajmują trzecie miejsce w tabeli. Skazywanie kogokolwiek z góry na porażkę jest sprzeczne z duchem sportu, duża część kibiców, zapewne nie tylko tych z Zielonej Góry, będzie trzymać kciuki za żużlowców Piotra Żyty w myśl zasady „bij mistrza”.

BETARD SPARTA Wrocław co prawda takim mistrzem obecnie nie jest, ale apetyty na złoty medal z pewnością ma. Ogromna w tym zasługa Macieja Janowskiego i Artema Laguty, którzy znajdują się w czołówce najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi w sezonie 2021. Z ekipy zielonogórskiej w tym gronie jest jedynie Patryk Dudek. Rok temu (23 sierpnia 2020), wrocławianie wyjeżdżali z Zielonej Góry z tarczą, po wygranej 49:41, a losy meczu rozstrzygnęły się w 13. wyścigu.

godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław
Transmisja LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio:
Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Błażej Demski

Nikt nie zakłada, że mecz w Zielonej Górze nie dostarczy emocji. Ale jeśli tak się stanie, to wieczorny, lubelsko-leszczyński deser, powinien z powodzeniem zrekompensować wszystkie zaistniałe niedogodności. Spotkają się ze sobą drużyny, które obecnie znajdują się na drugim i czwartym miejscu w tabeli. Wygrana MOTORU Lublin pozwoli im wrócić na fotel lidera, który chwilowo stracili po piątkowych meczach. Zwycięstwo FOGO UNII Leszno pozwoli im „pokazać plecy” lublinianom w tabeli.

Leszczynianie mają z pewnością rachunki do wyrównania nad Bystrzycą. 14 sierpnia minionego roku eksplozja radości z Alei Zygmuntowskich była słyszalna w wielu dzielnicach Lublina po wygranej 50:40 nad mistrzami Polski. Do tej pory nieco lepszymi statystykami mogą się pochwalić gospodarze (4 wygrane, 1 porażka, 1 remis). Goście z Leszna również 4 razy cieszyli się w tym roku z wygranej, jednak dwa razy musieli przełknąć gorzką pigułkę po przegranych.

godz. 19:15 MOTOR Lublin – FOGO UNIA Leszno (mecz z telemetrią)
Transmisja LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio:
Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporterzy: Karolina Wieszczycka, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Michał Sasień
Asystent sędziego: Rafał Kobak
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Tomasz Kania