Emocje w Toruniu i Wrocławiu zamkną drugą rundę

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Po emocjonujących spotkaniach w Gorzowie Wielkopolskim i Grudziądzu kibice PGE Ekstraligi z pewnością mają nadzieję, że niedzielne mecze nie będą poziomem odstawać od tych piątkowych. W rolach głównych wystąpią ekipy z Torunia, Leszna, Wrocławia i Zielonej Góry.

Torunianie na inaugurację PGE Ekstraligi musieli na wyjeździe uznać wyższość STELMET Falubazu Zielona Góra. Druga kolejka rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski przynosi im równie wymagającego rywala. FOGO Unia Leszno będzie chciała się w tym roku zapisać w historii i po raz trzeci z rzędu zdobyć złoty medal. Wygrana na MotoArenie będzie jednym z kroków w kierunku realizacji tego celu.

GET WELL Toruń przed tygodniem zdecydowanie uległ zielonogórzanom 53:37, leszczynianie natomiast odprawili z kwitkiem ze Smoczyka drużynę BETARD Sparty Wrocław. Nic więc dziwnego, że za faworyta niedzielnej rywalizacji uchodzą podopieczni Piotra Barona. Najlepszym zawodnikiem ekipy torunian tydzień temu był Niels Kristian Iversen, który zapisał na swoim koncie 14 punktów w 6 startach. Mistrzów Polski do zwycięstwa na własnym torze poprowadził Emil Sayfutdinov, który na własnym torze zdobył 13 punktów z jednym bonusem. Kto będzie lepszy w Toruniu? Odpowiedź już w niedzielę, około 18.

16:00 GET WELL Toruń – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 15:30)
Komentatorzy: Sergiusz Ryczel, Wojciech Dankiewicz
Studio: Jakub Zborowski
Reporterzy: Łukasz Benz, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Krzysztof Okupski,
Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: ulgowy od 10 zł, normalny od 35 zł

We Wrocławiu emocje powinny towarzyszyć kibicom aż do samego końca. BETARD Sparta przystąpi do tego meczu podrażniona porażką w Lesznie, STELMET Falubaz z kolei na pewno będzie chciał podtrzymać dobrą passę, rozpoczętą tydzień temu przed własną publicznością, podczas pojedynku z ekipą z Torunia. Obie ekipy bez wątpienia mają medalowe ambicje, stąd też ten mecz może być przysłowiową „wisienką na torcie” drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Na to pewno liczą na to kibice, których rozgrzały piątkowe emocje w Gorzowie i Grudziądzu. Jeśli dodać do tego sprzyjającą walce specyfikę przebudowanego stadionu we Wrocławiu oraz chęć udowodnienia swoich możliwości przez np. Jakuba Jamroga, to można być pewnym, że w niedzielę żaden wynik nie powinien być zaskoczeniem!

19:00 BETARD Sparta Wrocław – STLEMET Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski
Studio: Michał Łopaciński
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Gabriel Waliszko

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: junior od 10 zł, ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania