Emocje do samego końca – zapowiedź niedzielnych spotkań 14. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Lepszego finiszu rundy zasadniczej kibice chyba nie mogli sobie wymarzyć. Ostatnie mecze zdecydowanie nie są tymi z gatunku „o pietruszkę”, tylko tymi, które niosą ze sobą ogromny ciężar gatunkowy. W zależności od tych rozstrzygnięć, ukształtuje się ostateczny układ tabeli PGE Ekstraligi, a trzy z czterech drużyn biorących udział w niedzielnej rywalizacji dowie się, czy znajdzie się dla nich miejsce w fazie finałowej.

Pewni swego mogą być jedynie żużlowcy z Leszna, którzy na zakończenie fazy zasadniczej, przyjmą na własnym torze ELTROX Włókniarza Częstochowa. Żużlowcy Piotra Świderskiego zajmują w tej chwili ostatnie, premiowane awansem miejsce, mając dwa punkty przewagi nad ekipami z Wrocławia i Lublina. Potencjalna wygrana może zatem przypieczętować ich awans. Ciężko się jednak spodziewać, aby leszczynianie tanio sprzedali skórę, tym bardziej na własnym obiekcie i przed własną publicznością.

13.09, godz. 16:30 FOGO Unia Leszno – ELTROX Włókniarz Częstochowa (pierwszy mecz 49:41)
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Karolina Wieszczycka, Mirosław Jabłoński
Komentarz: Michał Łopaciński, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Woźniak, Asystent sędziego: Bartosz Ignaszewski

Trzecie miejsce w tabeli zajmują w tej chwili żużlowcy RM SOLAR Falubazu, którzy na zakończenie rundy zasadniczej spotkają się na wyjeździe z Motorem Lublin. Zarówno goście, jak i gospodarze będą zdeterminowani, aby w tym meczu osiągnąć dobry wynik, bo od rezultatu tego spotkania będzie zależeć ich być albo nie być w dalszej fazie sezonu. Lublinianie tracą do zielonogórzan trzy punkty, więc wygrana za trzy pozwoli im przeskoczyć w tabeli żużlowców Piotra Żyty. Wygrana za dwa „oczka” będzie oznaczać korespondencyjny pojedynek między innymi z drużyną z Częstochowy, do której gospodarze drugiego niedzielnego spotkania tracą dwa punkty.

13.09, godz. 19:15 Motor Lublin – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (pierwszy mecz 38:52)
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Robert Wardzała
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński, Asystent sędziego: Rafał Kobak

PGE Ekstraliga 2020: Zapowiedź #LUBZIE

Hit 14. rundy LIVE w nSport+ – Speedway Motor Lublin vs RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 🥊#PGEE | #PGEEkstraliga | #LUBZIE

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 12 września 2020

Ostatnia niedziela rundy zasadniczej zapowiada się jako pasjonujące widowisko, z dużą liczbą potencjalnych scenariuszy! Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania