ELTROX z akcją „Murem za Jasonem”

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Pracownicy sponsora głównego postanowili wesprzeć Australijczyka, który w ostatnim czasie znajduje się w słabszej formie. Firma wspierająca częstochowski klub udostępniła zdjęcia pod akcją „Murem za Jasonem” w swoich mediach społecznościowych.

Każdy zawodnik jest tylko człowiekiem i nawet najlepszym zdarzają się czasami trudniejsze momenty w karierze.  Jason Doyle rozpoczął sezon obiecująco. Na inaugurację sezonu w Częstochowie, w meczu przeciwko MRGARDEN GKM Grudziądz, zapisał swoim koncie 10 punktów plus 2 bonusy. Prawdziwa eksplozja nastąpiła w Zielonej Górze, kiedy Australijczyk okazał się najlepszym zawodnikiem meczu z RM SOLAR Falubazem, zdobywając 14 punktów plus bonus. W kolejnym meczu na domowym torze, przeciwko BETARD Sparcie Wrocław, Doyle dołożył 10 cennych punktów z bonusem.

Niestety od tego czasu nastąpił niewytłumaczalny spadek formy. W przegranym przez gospodarzy meczu przeciwko Motorowi Lublin, były IMŚ w czterech startach zgromadził raptem 3 punktu. ELTROX Włókniarz jednocześnie przegrał ten mecz 43:47. Kolejne były mecze w Rybniku – 7 punktów oraz 8 punktów w Grudziądzu. W porównaniu do meczu z Motorem, nastąpił pewien progres, jednak oczekiwania kibiców był znacznie większe. Sympatycy ELTROX Włókniarza liczyli na przełamanie Jasona podczas meczu rewanżowym na domowym torze przeciwko RM SOLAR Falubazowi Zielona Góra. Tak się jednak nie stało. Doyle w czterech startach zdobył raptem 2 punkty plus bonus.

Sam zawodnik, działacze, kibice jak również eksperci zastanawiają się o co chodzi i gdzie jest problem? Oczekiwania w stosunku do Australijczyka są zdecydowanie wyższe. Mimo słabszych startów szczególnie przez własną publicznością, Jason Doyle w dalszym ciągu posiada mocny kredyt zaufania zarówno ze strony zarządu klubu jak również sztabu szkoleniowego, z trenerem Markiem Cieślakiem.

Doyle jest niewątpliwie niezwykle pracowitym i ambitnym zawodnikiem. Kibice cały czas wierzą, że Jason odpali i pojedzie na miarę swoich możliwości. Tak naprawdę może się do wydarzyć w każdym momencie. Ciężko pracuje nad tym aby znaleźć przyczynę słabszych startów. W tym czasie zamiast krytyki potrzebuje wsparcia.

Doskonałym przykładem może być akcja zainicjowana przez pracowników firmy ELTROX, sponsora tytularnego Włókniarza Częstochowa. „#MuremZaJasonem” to niewątpliwie miły i bardzo ważny gest w kierunku byłego Mistrza Świata. Szczegóły akcji można znaleźć na oficjalnym fanpage firmy, która zachęca kibiców do tego aby dołączyć do wparcia dla Jasona Doylea.

Nasz przyjaciel oraz sponsor firma Eltrox staje #MuremZaJasonem 👊 Stańmy we wspólnym szeregu z Australijczykiem oraz pozostałymi zawodnikami naszej drużyny 💚🧡

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Piotr Wieszczyk