ELTROX Włókniarz Częstochowa z Jonasem Jeppesenem

Jeden z największych talentów duńskiego żużla ostatnich lat dołącza do kadry ELTROX Włókniarza Częstochowa. Kontrakt z biało-zielonym zespołem parafował bowiem Jonas Jeppesen. Zawodnik w sezonie 2021 pełnić będzie mógł rolę zawodnika do lat 24.

– Cieszę się, że trafiłem do ELTORX Włókniarza. Mam nadzieję, że razem z kolegami z zespołu stworzymy dobrą drużynę. Wierzę, że razem uda nam się awansować do fazy finałowej, gdzie powalczymy o jak najwyższe cele. Nie mogę już doczekać się nowego sezonu, który rozpocznę w barwach ELTROX Włókniarza – przyznał młody Duńczyk dla wlokniarz.com.

Jonas Jeppesen na świat przyszedł 3 stycznia 1998 roku w duńskim Ebsjergu. Podobnie jak w przypadku większości jeźdźców z tego kraju, swoją przygodę zaczynał od miniżużla. W rywalizacji na motocyklach o pojemności silnika do 85cc święcił też swoje pierwsze sukcesy. Szybko bowiem trafił do miniżużlowej kadry Danii i dodatkowo w 2014 roku na minitorze w Częstochowie wywalczył brązowy medal w Gold Trophy, czyli w nieoficjalnych Indywidualnych Mistrzostwach Świata do lat 16. Wówczas uznać musiał wyłącznie wyższość: Madsa Hansena oraz Frederika Jakobsena.