Eliminacje MMPPK dla młodzieżowców z PGE Ekstraligi

W poznańskich eliminacjach do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych od początku widać było dominację juniorów PGE Ekstraligi reprezentujących FOGO Unię Leszno i CASH BROKER Stal Gorzów. To między tymi zespołami rozegrała się walka o zwycięstwo w eliminacjach i to właśnie te zespoły awansowały do finału, który 20 lipca odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

W leszczyńskiej ekipie bezbłędny okazał się najbardziej doświadczony w stawce Bartosz Smektała, który wygrywał starty i do mety zawsze dojeżdżał z przewagą. Zagrał sprzęt, przygotowanie, tor? – Na każde zawody recepta jest taka sama, czyli przygotowanie, praca w trakcie zawodów, wszystko zawsze na sto procent. Tor też był dobrze przygotowany – podkreślił junior FOGO Unii Leszno.

Zawodnik zdawał sobie sprawę, że występuje w roli faworyta. – Bylem najstarszym zawodnikiem, wiedziałem że nie mogę przegrać żadnego wyścigu – dodał Bartosz Smektała.

Kroku dotrzymywał mu Szymon Szlauderbach. W czterech z sześciu startów leszczynianie zdobywali podwójne zwycięstwo. Rezerwowym w składzie „Byków” z Leszna był zaledwie 16-letni Tymoteusz Picz. – Rola rezerwowego nie jest łatwa, bo nigdy nie wiesz kiedy wyjedziesz i całe zawody praktycznie jesteś w niepewności. Tymek jest młodym zawodnikiem, dużo się uczy i pracuje na to by być dobrym zawodnikiem – zakończył Bartosz Smektała.

Para FOGO Unii Leszno zdobyła ostatecznie 26 punktów i wygrała eliminacje. Jeden punkt mniej i awans do finału wywalczyli młodzieżowcy Cash Broker Stali Gorzów w składzie Hubert Czerniawski i Mateusz Bartkowiak. Z 10 punktami na przedostatnim miejscu zmagania zakończyli zawodnicy MRGARDEN GKM Grudziądz – Dawid Wawrzyniak, Damian Lotarski i startujący z rezerwy Denis Zieliński.

W finale o miano najlepszej młodzieżowej pary FOGO Unia Leszno i CASH BROKER Stal Gorzów powalczą z wyłonionymi podczas poprzednich eliminacji forBET WŁÓKNIARZEM Częstochowa, FALUBAZEM Zielona Góra, GRUPĄ AZOTY Unia Tarnów, ROW Rybnik i gospodarzami BETARD Spartą Wrocław.

Marta Sobera
Fot. Łukasz Trzeszczkowski