#EligaManager – zaczynamy!

Wracamy i zaczynamy. Wracamy – do ścigania i emocji na torze. Zaczynamy – z nową opcją w ramach aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, czyli Eliga Manager, mobilną grą żużlową o charakterze sportowym, łączącą elementy realnego udziału zawodników żużlowych w rozgrywkach najlepszej żużlowej ligi świata oraz aspekty wirtualne.

Kto z nas obserwując mecze nie zadawał sobie pytania, dlaczego skład jego ulubionej drużyny jest ustalony w ten, a nie inny sposób? Kto nie miał wrażenia, że danego dnia manager/trener drużyny podjął złą decyzję, wystawiając do walki tego, a nie innego zawodnika? Pewnie każdy z nas w duchu mówił sobie, że zrobiłby to inaczej, lepiej, pokierowałby się innymi przesłankami lub po prostu podjął ryzyko, dając zawodnikowi jeszcze jedną szansę.

Teraz przed kibicami otwiera się taka szansa. Każdy z nas może wcielić się w rolę żużlowego managera, kompletować skład, dbać o to, żeby spełniał on regulaminowe wymagania, reagować na bieżące wydarzenia, a być może nawet zostać królem transferowego polowania?

Eliga Manager jest dedykowana wszystkim tym, którzy czują w sobie pierwiastek „taktyka”, który wie, jak ustawić skład, kogo do niego powołać, komu dać szansę, a kogo odstawić od składu, kogo zakupić, a kogo wystawić na listę transferową. Gra swoją premierę miała na tydzień przed ligową inauguracją, w piątek, 5 czerwca. Od tego czasu wszyscy użytkownicy aktualnej wersji aplikacji PGE Ekstraligi mają czas na rejestrowanie swoich drużyn. Czas na dokonanie ewentualnych zmian upływa 12 czerwca o godzinie 16:00.

Na tych, którzy wykażą się najlepszym taktycznym zmysłem czekają nagrody, wśród nich także te finansowe (dla zwycięzcy 1000 zł), zegarki AZTORIN. Gra jest więc „warta świeczki”, bo oprócz satysfakcji z rywalizacji można także wzbogacić się o dobra materialne i wspomnienia płynące z obecności na spotkaniu podsumowującym żużlowy sezon.

Przed każdą rundą PGE Ekstraligi gracz w Eliga Manager może dokonać dowolnej liczby zmian w składzie swojej drużyny na dowolnej pozycji, w ramach kadry i regulaminowego czasu na zgłoszenie. Nie szybciej, niż od 4. rundy PGE Ekstraligi rozpoczną się transfery. Oczywiście tylko wtedy, gdy kogoś będzie na nie stać… bo w grze występuje wirtualna waluta SPEED CASH.

Raz zgłoszona drużyna w przypadku, gdy gracz nie dokonuje zmian w składzie przed kolejnymi rundami PGE Ekstraligi, występuje w niezmienionym składzie do końca kampanii. W grze obowiązuje limit KSM dla drużyny (sześciu najlepszych zawodników) i wynosi on 41 pkt.

Swój udział w grze zapowiedziały już redakcje, które w świecie żużla funkcjonują od dawna – w tym przedstawiciele WP Sportowe Fakty, Platformy CANAL+ oraz ELEVEN SPORTS. Zapoczątkowana w czerwcu gra będzie trwała aż do zakończenia sezonu – w założeniu, zgodnie z terminarzem, do 11 października. Ważnym jej elementem będzie „sprzężenie” z aktualną formą zawodnika –  wzrost lub spadek KSM żużlowca podczas sezonu znajdzie odwzorowanie w grze, dlatego tak ważne będzie bieżące obserwowanie dyspozycji jeźdźców, których wybraliśmy do swojej ekipy.

Istotnym elementem gry, poza wymogami KSM oraz regulaminu, będzie budowanie budżetu, który umożliwi ewentualne zmiany w składzie. SPEED CASH – wirtualna waluta, będzie się uzyskiwać za wyniki zawodników naszej drużyny w meczach. Przykładowo, za każdy zdobyty przez żużlowca punkt, na nasze konto trafi 4000, za punkt bonusowy 2000, za uzyskanie tytułu Rajdera Meczu 1500, za najlepszy czas dnia 1500, za komplet punktów 8000 – możliwych opcji budowania budżetu jest zatem naprawdę sporo. Jest też druga strona medalu – ryzyko utracenia części środków np. za czerwoną kartkę (-8000), dotknięcie taśmy (-2000) czy przekroczenie limitu dwóch minut (-4000).

Do tej pory grę i swoje składy zestawiło już ponad 13.500 uczestników, a ci, którzy tego jeszcze nie zrobili mają czas do piątku (12.06), do godziny 16:00, aby zgłosić się do 1. rundy gry. Po tym czasie nie będzie to możliwe, a kolejne zapisy ruszą w najbliższy wtorek (16.06). Zapraszamy do wspólnej zabawy!