#EligaManager: Świetny Chugunov, solidny Karczmarz i Tonder. Juniorzy kluczem do sukcesu [Podsumowanie #11]

Jeszcze tylko trzy rundy spotkań i poznamy pierwszego, historycznego zwycięzcę w Eliga Manager. W minioną niedzielę rozegrano pierwsze półfinałowe mecze PGE Ekstraligi, a więc na placu boju pozostała już tylko połowa zawodników dostępnych w tegorocznej rozgrywce. Kto z nich okazał się dobrym wyborem, a kto po ostatnim okienku transferowym stał się przysłowiowym “niewypałem”?

Na początek słowo o kluczowych postaciach minionego weekendu. W dalszym ciągu kapitalną dyspozycję w najlepszej lidze świata podtrzymują Emil Sayfutdinov (11 punktów), Bartosz Zmarzlik (10 pkt), czy jedna z rewelacji sezonu 2020 – Anders Thomsen (11 punktów). Swoje dowieźli także Patryk Dudek (11 pkt), Tai Woffinden, Martin Vaculik i Jack Holder (wszyscy po 10 pkt). To właśnie gorzowski gość robi furorę odkąd włodarze MOJE BERMUDY Stali Gorzów zdecydowali się zatrudnić młodszego z braci toruńskiego eWinner Apatora. Korzystają też ci, którzy wystawili Holdera w składzie na ostatnią kolejkę.

Z punktu widzenia graczy, to jednak nie pewniacy byli tutaj zasadniczym elementem całej układanki. Istotny wpływ na ostateczny wynik zespołu w 15. rundzie spotkań miała – jak zwykle w Eliga Manager – postawa drugiej linii i juniorów. Tu warto wymienić chociażby jazdę Gleba Chugunova, który zdobył aż 10 punktów. Ponadto należy wspomnieć o dorobku Rafała Karczmarza (6 pkt) i Mateusza Tondera (6 pkt). Cieszą się również menedżerowie, którzy w ostatnim okienku postawili na Chrisa Holdera (7 pkt) i Michaela Jepsena Jensena (także 7 pkt).

Teraz o słabszych występach. Do tych musimy zaliczyć jazdę Nielsa Kristiana Iversena, który na Olimpijskim nie przywiózł nawet jednego punktu. Słabo pojechał też Max Fricke (4 pkt), który ciągle dysponuje w miarę niskim KSM, ale ostatnio forma Australijczyka wyraźnie poszła w górę, więc gracze posiadający w składzie zawodnika BETARD Sparty Wrocław mogli czuć pewien niedosyt. Do grupy rozczarowań dorzucamy leszczyńskie młode wilki Bartosza Smektałę (3 pkt) i najlepszego juniora w całej stawce, Dominika Kuberę (3 pkt). Należy jednak pamiętać, że niedzielne rewanże mogą zupełnie odwrócić powyższą wyliczankę.

Najlepsi w 15. rundzie:

  1. Luntrusy                     73 pkt.
  2. Scottish Gdańsk          71 pkt.
  3. MS Apator                  71 pkt.

 

Rafał Martuszewski