#EligaManager – premiera oficjalnej gry PGE Ekstraligi

Oficjalna mobilna gra żużlowa o charakterze sportowym, łącząca elementy realnego udziału zawodników żużlowych w rozgrywkach PGE Ekstraligi oraz elementy wirtualne jest już dostępna.

Eliga Manager polega na prowadzeniu przez gracza wirtualnej drużyny żużlowej w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, którą można pobrać na urządzenia mobilne za darmo.

Eliga Manager gracz tworzy na swoim koncie w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi jedną drużynę przypisaną do jego loginu. Rozgrywkę prowadzi realnymi zawodnikami uczestniczącymi w drużynach żużlowych biorących udział w PGE Ekstralidze.

Waluta obowiązująca w grze nazywa się SPEED CASH i ma charakter wirtualny. Za zarobioną walutę można wzmacniać drużynę podczas specjalnych okienek transferowych. Zawsze jednak obowiązuje limit dziesięciu zawodników w kadrze, a więc kupując zawodnika, trzeba też dokonać transakcji sprzedażowej.

Gracz w chwili przystąpienia do Eliga Manager wybiera zawodników z całej puli zgłoszonych żużlowców do rozgrywek PGE Ekstraligi. Co ważne, dysponuje kadrą oraz drużyną na daną rundę meczową. Pierwsze wybranie kadry nie jest związane z budżetem. Przystępując do gry, nie posiada się na koncie SPEED CASH.

Regulamin Eliga Manager PL
Regulamin Eliga Manager ANG

Dla jeszcze lepszej zabawy, PGE Ekstraliga przygotowała dwie opcje dodatkowe w grze. Oprócz klasyfikowania wszystkich drużyn w ogólnym zestawieniu, gracz będzie mógł przystąpić do jednej regionalnej lub ogólnoświatowej grupy, gdzie będą prowadzone osobne rankingi.

Bonusem wizualnym dla tych, którzy znajdą się w TOP-100 klasyfikacji w danym momencie gry, będzie ich specjalne oznaczenie.

Gracze będą otrzymywali powiadomienia dotyczące najważniejszych wydarzeń. W tym celu niezbędne jest oznaczenie Eliga Manager w zakładce z powiadomieniami (należy kliknąć na WIĘCEJ w nawigacji, następnie na POWIADOMIENIA i zaznaczyć Eliga Manager)

Dla najlepszych graczy w całej kampanii czekają atrakcyjne nagrody, a w śród nich nagrody finansowe (dla zwycięzcy 1000 zł), zegarki AZTORIN oraz zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi.

Wyjątkowo od 5 czerwca (dzień premiery gry) będzie można wybierać kadry i drużyny już od godz. 20:00, natomiast rytm tygodniowy przed każdą kolejną rundą PGE Ekstraligi przedstawiamy na grafice poniżej.

Jeśli ktoś będzie chciał dokonać zmian przed pierwszą rundą, czas na ich wykonanie będzie aż do 12 czerwca do godz. 16:00.

Swoje drużyny w Eliga Manager wystawią żużlowe redakcje WP SPORTOWE FAKTY, PLATFORMY CANAL+ oraz ELEVEN SPORTS

Team WP Sportowe Fakty wystawi kilka drużyn. Dariusz Ostafiński, Jarosław Galewski, Kamil Hynek, Mateusz Makuch i Jakub Czosnyka – to reprezentanci portalu, którzy będą grali w oficjalnej grze PGE Ekstraligi.

Swoje drużyny do gry desygnują także dziennikarze ELEVEN SPORTSMarcin Kuźbicki, Michał Mitrut, Maciej Markowski i Anita Mazur oraz PLATFORMY CANAL+, gdzie oprócz dziennikarzy: Michała Łopacińskiego, Łukasza Benza i Mateusza Kędzierskiego, grać będzie także producent: Stefan Grajewski.

Wszystkie inne redakcje mediów sportowych, które są zainteresowane zgłoszeniem do gry proszone są o kontakt mailowy pod adresem: [email protected] w celu uzgodnienia szczegółów.