#EligaManager: Nadchodzi czas rozstrzygnięć

Żużlowe zmagania w wydaniu ligowym nieuchronnie zbliżają się do decydujących rozstrzygnięć. Skondensowany terminarz, w myśl którego co tydzień cieszymy się sportowymi emocjami, sprawia, że już wkrótce będziemy stosować „wsteczne odliczanie” i z ekscytacją śledzić zmagania w fazie finałowej. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas 12. runda PGE Ekstraligi – ta realna, a także wirtualna. W grze jest 28 500 drużyn i liczba ta stale rośnie!

Kolejka ta zostanie rozegrana nieco inaczej, niż zwykle, ze względu na rozpoczynający się w cykl FIM Speedway Grand Prix 2020. W tym ligowym wydaniu zadbają o to chociażby aktorzy sportowego spektaklu, który z wielu względów będzie wyjątkowy. Setne derby województwa lubuskiego zelektryzują kibiców w regionie, a także wirtualnych managerów, którzy w tym wyjątkowym spotkaniu będą upatrywać szansy na duże zdobycze punktowe. Czy Bartosz Zmarzlik będzie najjaśniejszą gwiazdą tego spotkania? A może na drodze staną mu Martin Vaculik lub debiutujący w gronie zielonogórzan Viktor Kulakov? Obserwując zwyżkową tendencję gorzowian w ostatnich tygodniach oraz solidną postawę gości z Zielonej Góry można być pewnym, że ci, którzy w swoich składach mają zawodników tych drużyn będą po tym meczu zadowoleni.

Czy podobnie będzie w pozostałych meczach? Emocji na pewno można się spodziewać w Lublinie, gdzie miejscowy Motor podejmie gości z Częstochowy. Debiutujący w roli trenera Piotr Świderski będzie miał okazję dopisać do ligowego dorobku ELTROX Włókniarza trzy punkty, dzięki czemu jego drużyna zrówna się w tabeli z podopiecznymi Macieja Kuciapy. Teoretycznie Leon Madsen, Fredrik Lindgren czy Paweł Przedpełski są w stanie to zrobić. W praktyce Grigorij Laguta, Mikkel Michelsen czy Matej Zagar wieszają poprzeczkę bardzo wysoko i to oni będą faworytami. Gracze, którzy mają tych zawodników w swoich składach mogą liczyć na solidne zdobycze punktowe.

Szczególnych emocji nie będzie raczej w dwóch pozostałych meczach, gdzie faworyci są zdecydowani. Wrocławianie i leszczynianie raczej nie zawiodą swoich wirtualnych trenerów i sprawią, że ich pozycja po tej rundzie rozgrywek może się poprawić. Czy tak będzie przekonamy się już wkrótce.

 

Tomasz Kania