#EligaManager: Jedyna pewna rzecz to zmiana

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

O zmianach z pewnością dużo wiedzą wirtualni gracze Eliga Manager, którzy od wtorkowego południa skwapliwie dokonują korekt, roszad, przesunięć w składzie oraz transferów. Następna taka okazja nadarzy się po zakończeniu rundy zasadniczej PGE Ekstraligi w połowie września, warto więc przeanalizować swój stan posiadania i podjąć decyzje, które czasem mogą się okazać trudne.

Około godzinę zajęło niżej podpisanemu podjęcie decyzji, kto będzie reprezentował barwy jego drużyny przez najbliższy miesiąc. Ostatecznie do składu dołączył Matej Zagar i Viktor Trofymov kosztem Roberta Lamberta i Gleba Chugunova. Czy taki ruch przyniesie skutek? Oby, bo zajmowane obecnie miejsce w osiemdziesiątej „setce” graczy z pewnością nie jest spełnieniem marzeń, tym bardziej biorąc pod uwagę obecność w składzie Bartosza Zmarzlika czy leszczyńskich „Byków” w osobie Bartosz Smektały i Dominika Kubery.

Z rozmów z innymi graczami wynika jeden, dość prosty wniosek. Wielu z nich w swoich składach rezygnuje między innymi z usług wrocławian, którzy w ostatnim czasie są w dołku i nie mogą być pewni obecności w fazie play-off. Spokojnie w tamtym kierunku mogą spoglądać za to żużlowcy z Leszna, Zielonej Góry czy Lublina i to ich jeźdźcy z dużą dozą prawdopodobieństwa mogli być obiektem pożądania wirtualnych managerów w ostatnich dniach. Martin Vaculik, Emil Sayfutdinov czy wspomniany już Zagar – cała ta trójka legitymuje się wysokim KSM, nie są to też zawodnicy „tani”, ale gwarantujący solidną zdobycz punktową w meczach. Można zatem założyć, że któryś z nich zmienił w składzie np. Janusza Kołodzieja, który ma szlachetną tendencję do „oddawania” biegów kolegom z zespołu. Zachowanie godne pochwały, ale z punktu widzenia graczy pozbawiające ich cennych punktów.

Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać jeszcze kilkanaście godzin i ponownie emocjonować się walką na torze, a po zakończeniu spotkań analizować awanse lub spadki w klasyfikacji Eliga Manager.

W najbliższym czasie na graczy czeka intensywny czas zgłoszeń składów na najbliższe rundy:

  • Zgłoszenia na 14. rundę: 22.08 (godz. 12:00) – 24.08 (godz. 15:00)
  • Zgłoszenia na 12. rundę: 25.08 (godz. 12:00) – 30.08 (godz. 15:00)
  • Zgłoszenia na 13. rundę: 01.09 (godz. 12:00) – 04.09 (godz. 16:00)

 

Tomasz Kania