#EligaManager: Gra popularna także wśród żużlowców

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Blisko 11.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do inauguracji PGE Ekstraligi w grze Eliga Manager. Wśród nich są zarówno kadry graczy z Polski oraz zagranicznych. Do zabawy włączyli się także m.in. zagraniczni żużlowcy, którzy występują w niższych klasach rozgrywkowych lub w Wielkiej Brytanii.

Swoją kadrą w grze w mediach społecznościowych pochwalił się Nicolai Klindt. Duńczyk postawił głównie na zawodników FOGO Unii Leszno oraz BETARD Sparty Wrocław. Żużlowiec reprezentujący w Polsce Arged Malesa TŻ Ostrovię zachęcił także innych, w tym Jakea Allena, który ściga się w Anglii.

W Polsce żużlowcy również biorą udział w grze i przygotowują swoje kadry. Tobiasz Musielak postawił na młodość. Takie podejście do gry sugeruje także nazwa drużyny zawodnika eWinner Apatora Toruń – Młodzi Wilcy. Liderem w zespole Musielaka jest dwójka uczestników cyklu FIM SGP – Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek.

Znany z występów na torach PGE Ekstraligi Patryk Dolny postanowił oprzeć swoją kadrę o mocne nazwiska. Były zawodnik wrocławskiego zespołu wybrał takich zawodników, jak np. Tai Woffinden, Jarosław Hampel czy Szymon Woźniak. Nie zabrakło także lidera formacji juniorskiej ELTROX Włókniarza – Jakuba Miśkowiaka.

W Eliga Manager grać można od 5 czerwca. Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.