Eliga Manager z taktyką liczenia KSM

Na 5 czerwca została zaplanowana premiera Eliga Manager – oficjalnej gry menedżerskiej PGE Ekstraligi. Będzie w niej obowiązywał limit Kalkulowanej Średniej Meczowej dla zgłaszanych drużyn. To pozwoli graczom różnicować poziom zespołów, a przede wszystkim będzie jednym z elementów taktycznej rozgrywki.

Maksymalny limit KSM na drużynę zgłoszoną w grze wynosić będzie 41 punktów. Obliczenie związane będzie wyłącznie z sześcioma najlepszymi KSM zawodników zgłoszonych do drużyny. Oznacza to, że KSM pozostałych żużlowców z meczowej ósemki, nie będzie brana pod uwagę, tak samo jak KSM zawodników z kadry (pozostających poza meczową ósemką).

KSM zawodników w Eliga Manager będzie się zmieniać, gdy żużlowiec wystartuje w liczbie co najmniej czterech wyścigów w sezonie 2020 PGE Ekstraligi. W innym przypadku w grze stosowana będzie zasada KSM dla zawodnika za sezon 2019 – zgodnie z listą klasyfikacyjną.

Jeśli żużlowiec nie uzyska KSM w sezonie 2020 (nie weźmie udziału w czterech wyścigach w swojej drużynie w PGE Ekstralidze 2020) i nie wystartował w  sezonie 2019 w żadnym polskim klubie PGE Ekstraligi, ale także niższych klas rozgrywkowych, będzie mieć naliczaną KSM według zasad:

  •  zawodnik młodzieżowy – KSM 2,50
  •  zawodnik krajowy/zawodnik obcokrajowiec – KSM 6,50

W żadnym przypadku KSM zawodnika nie może myć mniejsza niż 2,50. Zawodnik trafiający z niższej ligi do PGE Ekstraligi będzie mieć następująco obliczaną KSM: SI dzielona przez współczynnik 1,3 (z I ligi do PGE Ekstraligi) i SI dzielona przez współczynnik 1,6 (z II ligi do PGE Ekstraligi).

KSM będzie naliczana tylko z części zasadniczej sezonu 2019 PGE Ekstraligi oraz niższych klas rozgrywkowych. Dla transferów w sezonie 2020 PGE Ekstraligi KSM w grze będzie naliczana tylko do zakończenia części zasadniczej, czyli do 14. rundy (zgodnie z kalendarzem).

Będą preferencje związane z tym, żeby nie zmieniać KSM zawodnikowi od chwili dołączenia go do drużyny. Zmienna KSM będzie tylko dla nowych zawodników – transferowanych, a więc gracze nie muszą się martwić o to, że zbudują przed sezonem bardzo ciekawe składy, będą mieli przysłowiowego nosa do zawodników, a potem ich wzrastająca KSM nie pozwoli im na zatrzymanie takich żużlowców w ramach limitu 41 punktów (cdn.).

5 czerwca należało będzie zaktualizować oficjalną aplikację mobilną PGE Ekstraligi, aby móc przystąpić do gry.

Oficjalny profil gry na TT

Oficjalny profil gry na FB