Eliga Manager rusza 5 czerwca w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi

Na 5 czerwca została zaplanowana premiera Eliga Manager – oficjalnej gry menedżerskiej PGE Ekstraligi, w której będzie można wcielić się w rolę szefa unikalnej drużyny, która będzie zdobywała punkty przez cały sezon. Gra połączy elementy wirtualne (na przykład limit Kalkulowanej Średniej Meczowej), ale będzie w niej też miejsce na wiele realistycznych elementów z toczących się od 12 czerwca rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata.

5 czerwca należało będzie zaktualizować oficjalną aplikację mobilną PGE Ekstraligi, aby móc przystąpić do gry.

W Eliga Manager gracz tworzyć będzie na swoim koncie w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi jedną drużynę przypisaną do jego loginu. Rozgrywkę prowadzić będzie realnymi zawodnikami uczestniczącymi w drużynach żużlowych biorących udział w PGE Ekstralidze.

Waluta obowiązująca w grze nazywać będzie się się SPEED CASH i będzie mieć charakter wirtualny. Za zarobioną walutę będzie można wzmacniać drużynę podczas specjalnych okienek transferowych. Zawsze jednak obowiązywał będzie limit dziesięciu zawodników w kadrze, a więc kupując zawodnika, będzie trzeba też dokonać transakcji sprzedażowej.

Gracz w chwili przystąpienia do Eliga Manager wybierać będzie zawodników z całej puli zgłoszonych żużlowców do rozgrywek PGE Ekstraligi. Co ważne, będzie dysponował kadrą oraz drużyną na daną rundę meczową. Pierwsze wybranie kadry nie będzie związane z budżetem. Przystępując do gry, nie będzie się bowiem posiadało na koncie SPEED CASH.

Gra toczyć będzie się w ramach jednej kampanii do dnia, w którym zakończą się rozgrywki PGE Ekstraligi 2020, a więc do 11 października (datą rezerwową dla finału rozgrywek jest 18 października).

W trakcie gry uwzględniać będzie się nowe kontrakty w sezonie rozgrywkowym PGE Ekstraligi. Zawodnicy będą dołączani do listy transferowej z chwilą zgłoszenia i zatwierdzenia ich kontraktów – zgodnie z regulaminem rozgrywek PGE Ekstraligi.

Celem gry jest zdobycie przez drużynę danego gracza jak największej liczby punktów określonych w zasadach regulaminowych (cdn.).

Oficjalny profil gry na TT

Oficjalny profil gry na FB