Eliga Manager – oficjalna gra Ekstraligi Żużlowej ruszy przed nowym sezonem

Mobilna gra żużlowa o charakterze sportowym, łącząca elementy realnego udziału zawodników żużlowych w rozgrywkach PGE Ekstraligi 2020 oraz elementy wirtualne ruszy przed tegorocznym sezonem PGE Ekstraligi. Będzie ona polegała na prowadzeniu przez gracza wirtualnej drużyny żużlowej w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, którą można pobrać na urządzenia mobilne za darmo.

Gra będzie miała swoją premierę przed rozpoczęciem nowego sezonu. Aby zagrać, będzie należało pobrać lub zaktualizować oficjalną aplikację mobilną PGE Ekstraligi. O premierze gry poinformujemy w najbliższych tygodniach.

Aktualnie planowane są szerokie działania promocyjne związane z zasadami gry, uczestnictwem specjalnie zaproszonych ambasadorów projektu oraz redakcji mediów partnerskich. Poznaliśmy jedynie identyfikację wizualną gry, a we wtorek uruchomione zostaną dedykowane grze konta w mediach społecznościowych, gdzie każdego dnia ukazywać będą się najnowsze informacje o Eliga Manager. – Prace nad Eliga Manager trwają już od bardzo dawna, jeśli ktoś zastanawia się jak zróżnicować drużyny, to zdradzić możemy tylko tyle, że w grze będą obecne i wirtualna waluta i cały system transferowy, kadrowy oraz związany z budowaniem zespołu, trzeba będzie żyć na bieżąco rozgrywkami – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

W ramach partnerstwa medialnego PGE Ekstraligi w Eliga Manager będą również uczestniczyli dziennikarze/redakcje WP Sportowe Fakty, Canal+ oraz ELEVEN SPORTS, z którymi będzie można skonfrontować umiejętności menedżerskie. Scenariusz i regulamin gry nie są licencjonowane – to autorskie pomysły działów marketingu i PR PGE Ekstraligi.