Eliga Manager: Na kogo stawia Grzegorz Zengota?

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Jednym z Ambasadorów gry żużlowej Eliga Manager został Grzegorz Zengota. Na jakich zawodników postawi w kadrze? Kogo wybierze do drużyny? Jak zapewnił, już nie może się doczekać rozpoczęcia sezonu!

Zielonogórzanin w swoim składzie stawia na młodzież, a sposób budowania kadry uważa za optymalny. – Dziesiątka w kadrze to dobre rozwiązanie, ale gdybym miał prowadzić realną drużynę, to na pewno chciałbym mieć w niej jeszcze szerszą kadrę – mówi Grzegorz Zengota dla speedwayekstraliga.pl. – Moja taktyka, to na pewno zwrócenie uwagi na juniorów, więc może właśnie dlatego wezmę do kadry Wiktora Lamparta – zastanawia się zawodnik.

Co będzie najważniejsze przy wyborze kadry i na jakich zawodników postawił nasz rozmówca? – Trzeba uważać na Kalkulowaną Średnią Meczową – kontynuuje Zengota. – Ja na przykład w pierwszym wyborze chciałem wziąć do kadry Emila Sayfutdinova i Martina Vaculika, ale zrezygnowałem. Ostatecznie postawię na Bartosza Zmarzlika, bo to gladiator PGE Ekstraligi, a także na Janusza Kołodzieja, który w składzie zawsze robi różnicę. Dodatkowo wezmę do siebie Patryka Dudka, gdyż jego KSM jest niedoszacowana. U mnie w kadrze będzie też pewnie miejsce dla Grigorija Laguty oraz Wiktora Lamparta i Pawła Przedpełskiego, który najgorszy okres ma już za sobą. Całość uzupełnię Mateuszem Tonderem, a w rezerwie pewnie będę miał Gleba Chugunova, bo uważam, że będzie dużo jeździł. Co dalej? Na pewno jeszcze jakiś obcokrajowiec, bo musi być ich w kadrze trzech. Niech uzupełnienie dziesiątki będzie na razie tajemnicą, powiem o tym kiedy będzie już można zakładać drużyny – kończy Grzegorz Zengota.