Eliga Manager: Kolejna runda, kolejna szansa

Eliga Manager ma to do siebie, że do czasu pierwszego okienka dzieli i rządzi szczęście wyboru składu. Potem już wchodzi taktyka. Taką przynajmniej obserwacją podzielił się z autorem tekstu jeden ze współgraczy tegorocznej kampanii. Czy ma rację? Stwierdzenie będzie można zweryfikować już za kilkadziesiąt godzin, po zakończeniu meczów i podsumowaniu wyników 4. rundy PGE Ekstraligi.

Za nami pierwsze w tym sezonie wirtualne okienko transferowe. Gracze szturmem rzucili się na zakupy, niektórzy wprowadzali bardzo duże zmiany w składach swoich zespołów, niektórzy (tak jak niżej podpisany) nie zrobili absolutnie żadnych ruchów kadrowych. Znaleźli się też tacy, którzy część budżetu zdecydowali się przeznaczyć na podniesienie swojego KSM o 0.5 punktu. Kto z tego całego zakupowo-taktycznego wyjdzie zatem obronną ręką? Gracze z niecierpliwością czekają na popołudnie i weryfikację swoich decyzji na torze. Ci, którzy z podjętych decyzji nie będą zadowoleni na następną szansę będą musieli czekać do 18 maja. Wtedy po raz drugi w tym sezonie zaplanowane jest okienko transferowe.

Na tę chwilę w grze bierze udział już niemal 19 tysięcy osób. Jeszcze tydzień temu było ich niemal 2 tysiące mniej. Rośnie grono użytkowników, rosną emocje i rywalizacja. Na razie z góry na wszystkich spogląda Danyunia, która ma jednak jeden jedyny mały punkt przewagi nad trzema kolejnymi graczami. Nikt nie odpuści, nikt nie zrezygnuje z awansu o kilka/kilkadziesiąt pozycji wyżej. Nikt nie odmówi sobie przyjemności bycia liderem nawet przez krótki czas, nawet przez tydzień. Jak do tej pory walka w gronie wirtualnych managerów jest bardzo zacięta, cała klasyfikacja jest mocno spłaszczona, a różnice pomiędzy poszczególnymi graczami są minimalne. Pozostaje sobie chyba jedynie życzyć, żeby taki stan rzeczy utrzymał się do końca sezonu!

Tomasz Kania