Eliga Manager: Grzegorz Zengota będzie dawał szansę zawodnikom

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Taktyka w Eliga Manager, żużlowej grze PGE Ekstraligi będzie miała decydujące znaczenie nie tylko przy budowaniu kadry, ale również podczas całego procesu prowadzenia drużyny. – Moje założenie jest takie, żeby zawodnikom dawać szansę, nie skreślać ich po jednym czy drugim gorszym występie – podkreśla Grzegorz Zengota w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Co to będzie oznaczało w praktyce? – Skoro mam do dyspozycji dziesięciu zawodników, a ósemka będzie jeździć w meczach, to zamierzam przyglądać się ich realnym wynikom i desygnować do składu, ale nawet jeśli coś pójdzie nie tak, będę daleki od tego, aby robić nerwowe transfery już w pierwszym okienku. Uważam, że dobre wybranie kadry, pozwoli mi żonglować zawodnikami w składzie, a sprzedanie kogoś, będzie ostatecznością – mówi Grzegorz Zengota, który jest Ambasadorem Eliga Manager i na bieżąco będzie komentował w nowym sezonie poczynania swojej drużyny w grze.

Przypomnijmy, że okienka transferowe Eliga Manager będą uruchamiane po trzeciej, szóstej, dziesiątej i czternastej rundzie PGE Ekstraligi, zgodnie z terminarzem, a więc wtedy będzie też okazja do sprzedawania i kupowania zawodników. Regulamin Eliga Manager przewiduje zmiany na takich zasadach, że za każdego sprzedanego zawodnika należało będzie kupić nowego, a więc w każdym przypadku kadra gracza będzie musiała liczyć dziesięciu żużlowców. Zgodnie ze szczegółowymi zasadami, będzie w niej miejsce dla siedmiu zawodników krajowych (w tym minimum trzech zawodników młodzieżowych) i trzech obcokrajowców.

Po dokonanym transferze gracz będzie miał możliwość edycji składu swojej drużyny. Jeśli chodzi o KSM, to zmieniać będzie się ona tylko w stosunku do graczy pozyskiwanych/sprzedawanych, zgodnie z listą transferową i zasadami przeliczania KSM. Limit KSM dla drużyny (sześciu najlepszych zawodników) wynosić będzie 41 pkt.

Sprzedając zawodnika, gracz będzie utrzymywał jego punkty w klasyfikacji gry, które zawodnik zdobył do czasu jego sprzedaży.

Gra będzie dostępna w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. O terminie jej uruchomienia będziemy informować pod koniec marca.

OFICJALNE PROFILE GRY

Facebook

Twitter