Eliga Manager – co zrobić przed drugą rundą zmagań? (zapowiedź)

Pierwsza kolejka rzadko kiedy daje odpowiedzi na wiele z naszych pytań, ale na pewno stanowi jakiś wyznacznik na przyszłość. W tym wypadku jest jednak inaczej. Wszakże wielu kluczowych zawodników nie zdążyło zaprezentować się swoim menedżerom. Druga runda zmagań będzie więc tak naprawdę pierwszą, aby dokonać przeglądu naszych wojsk.

Na co warto zwrócić uwagę przed drugą kolejką?

Najważniejszą sprawą pozostaje czas zmiany składu. Kadry możemy zmieniać do godz. 16:00 w piątek (9 kwietnia), czyli na 2 godziny przed pierwszym meczem kolejki. Jeśli chcielibyśmy natomiast dokonać pierwszych transferów w naszym zespole, to na to musimy poczekać do 20 kwietnia, gdy otworzy się możliwość sprzedaży i kupna żużlowców do naszych drużyn.

W tym momencie musimy rozstrzygać wewnętrzne dylematy tak, aby wyszło z korzyścią dla naszych drużyn. Przykładowo w moim składzie znajduje się Patryk Dudek, którego w pierwszej kolejce umieściłem jednak na ławce. Teraz czeka mnie spory dylemat, co zrobić z liderem MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góry, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony – czy znaleźć dla niego miejsce w składzie, czy poczekać jak zaprezentują się zawodnicy wybrani przeze mnie na początku, jak Maciej Janowski czy Leon Madsen?

Na kogo warto zwrócić uwagę przed drugą kolejką?

Wydaje się jednak, że posiadacze Patryka Dudka powinni być optymistami. Starcie na własnym torze z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz to szansa na sporą zdobycz punktową. Podobnie sytuacja wygląda z Maxem Fricke, ale też zawodzącym w pierwszej kolejce Matejem Zagarem, którego KSM spadł aktualnie do 3.20. Jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z grą dopiero teraz, Słoweniec może być świetną okazją transferową.

Zdecydowanym faworytem piątkowego starcia pomiędzy BETARD SPARTĄ Wrocław a EWINNER APATOREM Toruń są natomiast gospodarze, którzy mają znakomitych liderów (Maciej Janowski, Tai Woffinden, Artem Laguta) oraz intrygującą opcję jako zawodnika do lat 24 (Daniel Bewley). Z niecierpliwością czekamy też na zdobycz punktową Roberta Lamberta, który wśród zawodników U24 miał stanowić gwarancję wielu punktów. Debiut nie był idealny, więc warto śledzić występ Brytyjczyka z uwagą.

Odkuć będą chcieli się też żużlowcy FOGO UNII Leszno, którzy na częstochowskim owalu zostaną przyjęci przez ELTROX WŁÓKNIARZ. Doskonale wiemy, co potrafi robić na tym torze Emil Sayfutdinov, który na pewno pozostaje dobrą, lecz nietanią opcją. Zrehabilitować będzie się chciał Piotr Pawlicki, a wśród gospodarzy warto zwrócić uwagę na Leona Madsena i jednego z najlepszych polskich juniorów (a na pewno najcenniejszego, jeśli chodzi o KSM), Jakuba Miśkowiaka.

W Gorzowie natomiast MOJE BERMUDY STAL, napędzona pokonaniem mistrza Polski, będzie chciała kontynuować swoją passę przeciwko MOTOROWI Lublin. Bartosz Zmarzlik to tzw. must-have dla wielu z nas, ale swoje trzy grosze mogą dorzucić też Martin Vaculik czy Anders Thomsen. W zespole gości intrygują osoby Mateusza Cierniaka, nowego juniora Koziołków oraz Grigorij Laguta, pewniak do dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Jakie decyzje podjąć przed drugą rundą?

Wciąż pozostaje sporo niewiadomych, o których wspominałem na początku. Na pewno zrehabilitować się będą chcieli żużlowcy FOGO UNII Leszno z Piotrem Pawlickim na czele. Dobrą opcją wydają się też zielonogórzanie, którzy mogą zdobyć sporo punktów w starciu z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz. Wiemy też, czego spodziewać się już po żużlowcach z drużyny Piotra Żyty, co potęguje chęć ich wykorzystania. Patryk Dudek ma wręcz potencjał na funkcję dobrego kapitana.

Podejmujcie więc rozsądne decyzje, analizujcie swoje wybory i dopisujcie kolejne punkty do swojego dorobu oraz walutę SPEED CASH do swojego banku. Żużel wraca na dobre, a wraz z nim emocje w Eliga Manager.

Błażej Kowol