El. Srebrnego Kasku: Wygrane Rolnickiego, Trofymova i Krakowiaka

Fot. Jakub Skurski
Fot. Jakub Skurski

We wtorek (16 kwietnia) w Rawiczu, Bydgoszczy i Krośnie odbyły się eliminacje Srebrnego Kasku. Zwycięzcami poszczególnych zawodów zostali Viktor Trofymov, Norbert Krakowiak i Patryk Rolnicki. Awans do finału uzyskało po 4 zawodników z każdych eliminacji.

Do groźnego wypadku doszło w Bydgoszczy, w którym ucierpiał Maksymilian Bogdanowicz. Żużlowiec opuścił tor w karetce i udał się na dalsze badania. U zawodnika GET WELL Toruń doszło do wstrząsu mózgu i obyło się bez złamań.

Wyniki eliminacji w Rawiczu:

1. Viktor Trofymov (SPEED CAR Motor Lublin) – 14 (3,3,3,2,3)
2. Przemysław Liszka (BETARD Sparta Wrocław) – 13 (1,3,3,3,3)
3. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,2,2,3,2)
4. Szymon Szlauderbach (FOGO Unia Leszno) – 11 (2,3,2,2,2)
——————————————————-
5. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (3,3,3,0,0)
6. Mateusz Bartkowiak (TRULY.WORK Stal Gorzów) – (2,2,2,1,2)
7. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów) – (1,1,3,3,w)
8. Bartłomiej Kowalski (forBET Włókniarz Częstochowa) – (1,1,2,1,3)
9. Przemysław Giera (ROW Rybnik) – (2,0,0,3,2)
10. Marek Lutowicz (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – (0,2,0,1,3)
11. Kevin Fajfer (Car Gwarant Start Gnienzo) – (2,0,1,2,1)
12. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gnienzo) – (0,2,1,2,1)
13. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów) – (3,0,w,0,w)
14. Jakub Osyczka (STELMET Falubaz Zielona Góra) – (1,w,1,0,1)
15. Damian Pawliczak (STELMET Falubaz Zielona Góra) – (0,1,w,1,1)
16. Krzysztof Sadurski (FOGO Unia Leszno) – (0,1,0,0,0)
17. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gnienzo) – (1)

Wyniki eliminacji w Bydgoszczy:

1. Norbert Krakowiak (STELMET Falubaz Zielona Góra) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz (TRULY.WORK Stal Gorzów) – 14 (3,3,2,3,3)
3. Igor Kopeć-Sobczyński (GET WELL Toruń) – 13 (3,2,3,3,2)
4. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – 12 (2,2,3,2,3)

5. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 10+3 (3,2,1,2,2) – rezerwowy

6. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10+2 (2,3,3,1,1)
7. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (2,1,1,2,d)
8. Mateusz Tonder (STELMET Falubaz Zielona Góra) – (2,0,w,3,0)
9. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (2,3)
10. Denis Zieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (1,1,1,0,2)
11. Kamil Pytlewski (TRULY.WORK Stal Gorzów) – (0,2,1,1,1)
12. Mateusz Jagła (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (1,1,0,2,1)
13. Kacper Pludra (FOGO Unia Leszno) – (1,1,2,u,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz (GET WELL Toruń) – (1,3,w,-,-)
15. Marcel Studziński (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (0,w,0,1,2)
16. Adrian Woźniak (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – (0,0,2,0,d)
17. Filip Nizgorski (GET WELL Toruń) – (1,0)
18. Dominik Majchrzak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (0,0,0,w,-)

Wyniki eliminacji w Krośnie:

1. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Wiktor Lampart (SPEED CAR Motor Lublin) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Patryk Wojdyło (BETARD Sparta Wrocław) – 12+3 (3,3,3,1,2)
4. Michał Gruchalski (forBet Włókniarz Częstochowa) – 12+2 (3,2,2,2,3)

5. Michał Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 12+1 (2,3,2,2,3) – rezerwowy

6. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 10 (1,2,3,3,1)
7. Kamil Kiełbasa (GET WELL Toruń) – (2,3,0,2,1)
8. Mateusz Świdnicki (forBet Włókniarz Częstochowa) – (1,1,2,3,0)
9. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – (2,1,2,2,d)
10. Patryk Zieliński (Wilki Krosno) – (1,d,1,1,3)
11. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) – (2,2,1,d,1)
12. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – (0,1,1,t,2)
13. Eryk Borczuch (Orzeł Łódź) – (0,1,1,d,2)
14. Bartosz Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – (0,0,0,1,1)
15. Dawid Jona (PGG ROW Rybnik) – (1,0,0,t,0)
16. Maciej Kuromonow (SPEED CAR Motor Lublin) – (0,0,0,-,ns)
17. Kacper Gosik (SPEED CAR Motor Lublin)  – (u,d)