El. MMPPK: KS Toruń i Unia Leszno z awansem do finału. Pech Wiktora Jasińskiego

29.07.2021 10:29

Na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbył się jeden z trzech turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawody początkowo miały odbyć się 30 czerwca, jednakże ich rozegranie, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, zostało przełożone właśnie na 28 lipca. Po zaciętych zmaganiach, do częstochowskiego finału awansowali zawodnicy KS Toruń oraz Unii Leszno.

W gronie faworytów do zwycięstwa w zawodach można było upatrywać wśród drużyn: KS Toruń, GRUPY POLMOTOR Stali Gorzów czy Unii Leszno. Torunianie od początku rywalizacji spisywali się najrówniej i to oni z dorobkiem 19 punktów pewnie zwyciężyli w zawodach. Liderem młodzieżowców z Torunia był Krzysztof Lewandowski (12 punktów), ale dzielnie wtórował mu Kamil Marciniec, który mógł pochwalić się siedmiopunktową zdobyczą.

O pechu mogą mówić gorzowianie. W siódmej odsłonie gdańskiej eliminacji jechali oni na podwójnym prowadzeniu, jednak na drugim łuku pierwszego okrążenia niefortunnie upadł na tor Wiktor Jasiński. 20-latek uskarżał się na ból obojczyka i został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Pomimo straty kluczowego zawodnika, drużyna GRUPY POLMOTOR Stali Gorzów ambitnie walczyła o drugie miejsce, premiowane awansem do finału MMPPK. Rewelacyjnie spisywał się świeżo upieczony mistrz świata w klasie 250cc Oskar Paluch, który zdobył 12 punktów i doprowadził gorzowską drużynę do finałowej rozgrywki o awans w biegu dodatkowym. W nim spotkał się z równie dobrze dysponowanym tego dnia zawodnikiem Unii Leszno Kacprem Pludrą (11+1). 15-letni gorzowianin nieatakowany przez przeciwnika zanotował jednak upadek, sędzia wykluczył go z powtórki, co było równoznaczne z awansem Unii Leszno do finału MMPPK.

Ostatnich dwóch uczestników finału MMPPK wyłonią zawody, które zostaną rozegrane 5 sierpnia na torze w Poznaniu. Finał rywalizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych planowany jest na 25 sierpnia w Częstochowie.