Ekstraliga Media Center i nowości dla dziennikarzy oraz fotoreporterów

Fot. Tomasz Jocz

Zmiany w zakresie pracy mediów w PGE Ekstralidze od nowego sezonu. Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym, wprowadzone będzie nowe miejsce – Ekstraliga Media Center.

To jednak nie wszystkie nowości. W rozgrywkach PGE Ekstraligi więcej uwagi skupiono na innowacjach związanych z mediami. Od sezonu 2022 zmianie ulegnie procedura akredytacji, fotoreporterzy będą mieli na obiektach specjalną platformę z dostępem do internetu, a przede wszystkim w klubach funkcjonować będą rzecznicy prasowi, których zadaniem będzie również koordynacja współpracy zawodników i sztabów szkoleniowych z dziennikarzami.

Tak jak do tej pory, w PGE Ekstralidze odbywać będą się konferencje prasowe na potrzeby telewizji w Mix Zone TV z udziałem zawodników z każdej drużyny – wskazanych przez telewizję.

Zawodnicy nie uczestniczący w tej aktywności będą musieli pozostawać do dyspozycji mediów przez co najmniej 30 minut po zakończeniu ostatniego biegu (w Ekstraliga Media Center), a więc w obrębie dojścia do parku maszyn/paddocku.

Przed każdą rundą PGE Ekstraligi, gospodarze (organizatorzy) będą zobowiązani do przeprowadzenia przedmeczowej konferencji prasowej (online lub stacjonarnie) zgodnie z terminarzem rozgrywek, z udziałem co najmniej jednego zawodnika i trenera gospodarzy oraz zapewnić zdalne połączenie/nagranie z zawodnikiem lub przedstawicielem sztabu szkoleniowego gości.

Organizator będą zobowiązani do przeprowadzenia transmisji na żywo z przebiegu konferencji prasowej w mediach społecznościowych.

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze zapewniona zostanie dla fotoreporterów (w wyznaczonej strefie każdego ze stadionów) platforma do wykonywania zdjęć i dostęp do wydzielonego łącza internetowego.

Kluby będą miały również obowiązek zorganizowania dnia medialno – treningowego z obowiązkową obecnością wszystkich zawodników kadry klubowej na dany sezon w kombinezonach i z motocyklami w terminie do 3 dni przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi.

Więcej w Regulaminie Organizacyjnym PGE Ekstraligi TUTAJ.