#EkspertPGEE żużel całą dobę cz.1 (quiz)

PGE Ekstraliga zaplanowała w swojej aplikacji mobilnej kolejną aktywację dla kibiców. Specjalne wydanie quizu #EkspertPGEE żużel całą dobę rozwiązywać będzie można od soboty, początek o godzinie 16:00.

Tym razem kibice do dyspozycji będą mieli dwadzieścia pytań o zróżnicowanym poziomie trudności, ale z tej racji, że quiz ma charakter zabawowy, nie będzie w nim nagród, będzie za to można go rozwiązywać aż do niedzieli (zakończenie zostało zaplanowane o godzinie 16:00). W każdym z pytań pojawią się cztery odpowiedzi, a tylko jedna będzie prawidłowa. Nie zabraknie pytań o żużlowe akcesoria, legendarnych zawodników, ciekawostki z ich życiorysów, a także bieżące sprawy związane z mediami społecznościowymi i klubami żużlowymi. Aby ułatwić rozwiązywanie zagadek, na udzielenie odpowiedzi w każdej z nich będzie aż trzydzieści sekund.

Formuła otwarta ma przede wszystkim popularyzować wiedzę żużlową, a w związku z tym, że będzie on trwał przez całą dobę i wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej będą rozwiązywali te same zagadki, w quizie nie przewidziano nagród. Po jego zakończeniu powstanie jednak ranking uczestników.

Przypomnijmy, że edycja quizu #EkspertPGEE z kampanii 2019/2020 zakończyła się na etapie eliminacji, nie doszło do rozegrania finału z racji na trwającą pandemię koronawirusa (rywalizacja finałowa najlepszej ósemki uczestników miała odbyć się w marcu w siedzibie Wirtualnej Polski w Warszawie). Decyzje związane z wyłonieniem zwycięzców po etapie eliminacyjnym quizu lub ustalenie nowej jego daty, zostaną podjęte po wznowieniu rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

PGE Ekstraliga zawiesiła również datę premiery swojej gry Eliga Manager, która początkowo planowana była na koniec marca. Z racji na fakt, iż gra ściśle łączy się z prowadzeniem rozgrywek sportowych, wyniki uzyskiwane przez zawodników w meczach mają przełożenie na drużyny wirtualne, na wznowienie działań promocyjnych dotyczących gry, a także uruchomienie jej w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi musimy jeszcze poczekać. Aktualnie kończą się wewnętrzne testy gry, a dodatkowy czas do premiery został również poświęcony na wdrożenie wersji angielskojęzycznej Eliga Managera.