Ekspert PGE Ekstraligi: Wyrównana walka w wielkim finale i rundzie OPEN

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Wielki finał kolejnej edycji zabawy dobiegł końca. Rywalizacja o tytuł najlepszego Eksperta odbyła się w nowym formacie w aplikacji PGE Ekstraligi 17 maja. Kibice, którzy zajęli po rundzie zasadniczej czołowe miejsca, zmierzyli się w dodatkowej odsłonie quizu. Po raz pierwszy w historii zabawy triumfowała kobieta.

Ogólnoświatowa pandemia spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 nie pozwoliła na rozegranie finału zabawy PGE Ekstraligi, jak co roku, w siedzibie Wirtualnej Polski. Organizatorzy postanowili zmienić format quizu i stworzyć kolejną odsłonę zadedykowaną tylko dla ośmiu finalistów.

17 maja o godz. 20:00 na najlepszych uczestników czekało 10 pytań – 5 przygotowanych przez sędziego Pawła Słupskiego oraz 5 od PGE Ekstraligi. Każda z zagadek miała cztery podpowiedzi, a wskazanie prawidłowej było warte 1 punkt. Czas na udzielenie odpowiedzi wynosił 20 sekund. Była to bardzo ważna kwestia, ponieważ przy równej liczbie punktów, to właśnie czas udzielania odpowiedzi decydował o ostatecznej klasyfikacji.

Ostatecznie troje kibiców zdobyło 8 z 10 „oczek”, a najszybciej na pytania odpowiedziała laraqueen. Tym samym jest pierwszą fanką w historii zabawy, która zdobyła tytuł Ekspertki PGE Ekstraligi.

Dzień później (18 maja) wszyscy kibice mogli zmierzyć się z zagadkami z finału quizu. Do godz. 20:00 (przez 15 minut) w aplikacji PGE Ekstraligi dostępna była runda z pytaniami finałowymi. W niej najlepsza również okazała się fanka – Katarzyna Klupsz, która zdobyła komplet punktów.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej zabawie.

Wiktoria Sztuka