Ekspert PGE Ekstraligi: Ścisk na szczycie tabeli (podsumowanie 8. rundy)

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

W żużlowym quizie PGE Ekstraligi trwa zacięta walka o awans do finału. Po ósmej rundzie na pozycjach liderów znajdują się Bartek Matyszczyk oraz Muszy. Nadal po piętach depcze im kilku innych kibiców, którzy walczą o końcowy triumf i nagrody. Tym razem pytania dotyczyły warszawskich rund cyklu FIM Speedway Grand Prix. Następna kolejka już 26 stycznia o godz. 20:00. Na graczy czekać będzie 5 pytań o tematyce sędziowskiej sportu żużlowego.

W miniony weekend na ekspertów w dziedzinie żużla czekało 10 zagadek, a każda z nich dotyczyła rund cyklu FIM Speedway Grand Prix, które od kilku lat odbywają się na PGE Narodowym w Warszawie. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się m.in. orientacją jeśli chodzi o bilety na tegoroczną imprezę, a także wiedzą związaną ze startami zawodników w poprzednich sezonach.

Na udzielenie odpowiedzi przewidziano, tradycyjnie, 20 sekund, a poprawne rozwiązania mogły dać od jednego do trzech punktów. Maksymalnie zdobyć można było 19 „oczek” i ta sztuka udała się aż piętnastu uczestnikom.

Pytania i odpowiedzi 8. rundy quizu Ekspert PGE Ekstraligi:

 • Która edycja FIM Speedway Grand Prix w Warszawie czeka nas w tym roku?

4

5

6

7

 • Kogo lub czego brakuje na grafice biletowej 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland?

Macieja Janowskiego

napisu „PGE Narodowy”

ceny najtańszych biletów

Janusza Kołodzieja

 • Ile razy w latach 2015 – 2019 warszawska runda cyklu FIM SGP inaugurowała sezon rywalizacji o IMŚ?

1

2

3

4

 • lle kosztowały najtańsze bilety na 2020 PZM FIM SGP of Poland?

19 zł

20 zł

29 zł

39 zł

 • W Warszawie jeżdżono nie tylko podczas SGP. Który z wymienionych zawodników nigdy nie wystąpił w zawodach żużlowych na PGE Narodowym w stolicy?

Piotr Protasiewicz

Peter Kildemand

Paweł Przedpełski

Grigorij Laguta

 

Jako że komplet zdobyło aż 15 graczy, prezentujemy listę TOP-5 ekspertów, którzy oprócz tego, że poprawnie, odpowiadali także najszybciej:

 1. Lokomotiv_Mistrzem
 2. slawekGKM
 3. Bartek Matyszczyk
 4. speedwaydoctor
 5. Gabriela Niemczak

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 8. rundzie:

 1. Bartek Matyszczyk – 156 pkt
 2. Muszy – 156 pkt
 3. Grzegorz Dydacki – 155 pkt
 4. laraqueen – 154 pkt
 5. Gabriela Niemczak – 152 pkt
 6. Janusz Świtała – 152 pkt
 7. Stanisław Tarasek – 150 pkt
 8. speedwaydoctor – 149 pkt

Dziewiąta runda zmagań znawców czarnego sportu odbędzie się w niedzielę (26 stycznia) w godzinach 20:00 – 20:15. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić, czy mogliby zostać arbitrem, albowiem 5 zagadek będzie związanych z tematem: „I ty możesz zostać sędzią żużlowym”.

Przed uczestnikami jeszcze ponad miesiąc rywalizacji. Ostatnia runda odbędzie się 8 marca, a do wspólnej zabawy dołączyć można w każdej chwili. Ośmiu najskuteczniejszych graczy stanie ze sobą w szranki w siedzibie Wirtualnej Polski i powalczy o bilety VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), a także zaproszenie na Galę PGE Ekstraligi 2020 oraz zegarki marki AZTORIN czy też gadżety najlepszej żużlowej ligi świata.

Joachim Piwek