Ekspert PGE Ekstraligi: Nowy format finału już 17 maja, Paweł Słupski w jury

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wielki finał zabawy PGE Ekstraligi odbędzie się w aplikacji PGE Ekstraligi. 17 maja kibice, którzy wykazali się największą wiedzą, zmierzą się w dodatkowej (dedykowanej tylko finalistom) rundzie quizu. Początek o godz. 20:00.

Z powodu pandemii spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, odwołany został finał zabawy PGE Ekstraligi w siedzibie Wirtualnej Polski, partnera medialnego PGE Ekstraligi, zaplanowany na 19 marca.
W związku z taką sytuacją organizatorzy quizu zmienili format finału tegorocznej edycji. 17 maja najlepsi kibice po rundzie zasadniczej zmierzą się w dodatkowej rundzie w aplikacji PGE Ekstraligi. Tego dnia runda będzie dedykowana tylko dla finalistów zabawy od godz. 20:00 (przez 15 minut), a inni użytkownicy aplikacji nie będą mieli do niej dostępu.

Na żużlowych ekspertów czekać będzie dziesięć szeroko pojętych pytań o tematyce żużlowej. Pięć pytań przygotował specjalnie dla uczestników quizu sędzia Paweł Słupski. Każda z zagadek będzie miała cztery podpowiedzi, a prawidłowe wskazanie rozwiązania warte będzie 1 punkt. Na udzielenie odpowiedzi na każde z pytań gracze będą mieli 20 sekund. W finale, tak jak w całej zabawie – przy równej liczbie punktów liczył będzie się czas udzielania odpowiedzi, liczony przez aplikację z dokładnością do milisekundy. Quiz będzie aktywny do 20:15.

Dla najlepszej trójki oraz pozostałych uczestników finału quizu czekać będą nagrody w postaci zegarków AZTORIN, zaproszeń na Galę PGE Ekstraligi oraz na żużlowy turniej Grand Prix na PGE Narodowym. Ponadto rozliczne gadżety, a wśród nich autobiografia Taia Woffindena, czapki Smak Żużla i oficjalne kalendarze PGE Ekstraligi

Wszyscy użytkownicy aplikacji PGE Ekstraligi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę dzień później. 18 maja na fanów czekać będzie finałowa runda, z którą zmierzą się najlepsi eksperci żużlowi. Więcej informacji wkrótce.

Rok temu najlepszy okazał się Dawid Podrzycki (epinefrynazuzlowy), z kolei w premierowej edycji Eksperta PGE Ekstraligi wygrał Azumi13, czyli Grzegorz Dydacki, który w 2019 roku był trzeci.