Ekspert PGE Ekstraligi: Minimalne zmiany przed finałowym aktem (podsumowanie 14. rundy)

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

To już ostatnia prosta w quizie Ekspert PGE Ekstraligi. 14. runda przyniosła drobne przetasowania na miejscach dających awans do finałowej rywalizacji, jednakże nie zmienił się skład czołowej ósemki. Decydujące rozstrzygnięcia w eliminacjach quizu zapadną w najbliższą niedzielę (8 marca) o godz. 20:00.

W miniony weekend organizatorzy przygotowali dla znawców żużla pięć pytań o wysokim poziomie trudności, stąd możliwych do zdobycia było aż 20 „oczek”. Oprócz jednej zagadki za 4 pkt, pojawiły się też po dwa pytania za 3 i 5 pkt. Na udzielenie odpowiedzi na każde z pytań gracze mieli 15 sekund, a sprawdzały one nie tyle znajomość regulaminów, co umiejętność ich poprawnego interpretowania. Nie zabrakło także podchwytliwych zagadek, które sprawdziły czujność uczestników.

Pytania i odpowiedzi 14. rundy:

  • Kiedy obowiązują okienka transferowe zgodnie z Regulaminem Przynależności Klubowej na sezon 2020?

Po rozegraniu 3, 6, 10 i 14 rundy PGE Ekstraligi
Po rozegraniu wszystkich meczów PGE Ekstraligi do końca kwietnia i trwają tylko w maju
Po rozegraniu 2, 5, 9 i 13 rundy PGE Ekstraligi
Od 1 do 14 maja

  • Ile wynosi maksymalna liczba zakontraktowanych zawodników w sezonie 2020 w klubie I lub II ligi, wraz z wypożyczeniami, nie licząc kontraktów wieloletnich?

10 zawodników
14 zawodników
12 zawodników
Nie ma limitów

  • Czy w zawodach indywidualnych 250 cc można przeprowadzić kontrolę alkoholową?

Tak, ale tylko w zawodach o Puchar Ekstraligi
Nie
Tak, ale bez udziału zawodników zagranicznych
Tak

  • Ilu zawodników w wieku od 23 do 24 roku życia, uprawnionych do startu w II Lidze z numerami 1-5 lub 9-13 (na zasadzie gościa) może zgłosić klub PGE Ekstraligi lub I ligi?

Żadnego
2
1
3

  • Kierownik drużyny nie jest obecny przy odbiorze toru na 4 godziny przed zawodami PGE Ekstraligi w sezonie 2020. Jaka grozi mu za to kara?

Jest to niedopełnienie obowiązków kierownika, w zakresie kary decyduje KOL
Zawieszenie licencji i sprawa przed KOL
10 tys. zł i zawieszenie na 3 mecze
Żadna, bo odbiór toru odbywa się w innym czasie

Klasyfikacja generalna po 14. rundach quizu Ekspert PGE Ekstraligi:

Jako że w najbliższą niedzielę (8 marca) będziemy obchodzić Dzień Kobiet, pytania 15. rundy quizu będą związane z przedstawicielkami płci pięknej w czarnym sporcie. Decydujący akt eliminacji do finału rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 20:00, a pytania będą aktywne przez 15 minut.

Bez wątpienia każdy z uczestników pragnie awansować do wielkiego finału quizu, który niebawem odbędzie się w siedzibie Grupy Wirtualna Polska, medialnego partnera PGE Ekstraligi. Finałowa rywalizacja będzie polegać na bezpośrednim starciu ośmiu najlepszych graczy wyłonionych w dobiegających do końca eliminacjach. Stawką będą m. in. bilety VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym) czy też zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi, a także zegarki marki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

 

Joachim Piwek