Ekspert PGE Ekstraligi: „Kompletna czołówka” klasyfikacji przejściowej (podsumowanie 12. rundy)

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Za nami dwunasta runda eliminacyjna quizu Ekspert PGE Ekstraligi. Tym razem gracze musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi pracy Komisarza Toru podczas meczów żużlowych w Polsce. Mimo trudnych, wymagających dużej znajomości regulaminu zagadek, kilkunastu kibicom udało się uzyskać komplet piętnastu „oczek”. Kolejna runda odbędzie się 23 lutego o godz. 20:00 i będzie aktywna przez 15 minut.

W miniony weekend na kibiców czekało 5 pytań. Na odpowiedź na każde z nich gracze mieli tradycyjnie 20 sekund. Eksperci musieli wykazać się wiedzą na temat funkcji, jakie pełni Komisarz Toru. Za każdą poprawną odpowiedź znawcy czarnego sportu mogli uzyskać 1, 2, 3, 4 lub 5 „oczek” – w zależności od skali trudności pytania. Komplet 15 punktów zdobyło aż trzynaścioro uczestników. Wyniki tej rundy przyniosły drobne zmiany w czołówce klasyfikacji przejściowej quizu. Awans do wielkiego finału pozostaje nadal sprawą otwartą.

Pytania i odpowiedzi 12. rundy quizu Ekspert PGE Ekstraligi:

 • Na jakie zawody żużlowe jest wyznaczany w Polsce Komisarz Toru?

Wyłącznie PGE Ekstraligi
Wyłącznie PGE Ekstraligi i 1. Ligi Żużlowej
Wyłącznie PGE Ekstraligi, 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej
Wszystkie mecze PGE Ekstraligi, 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej, na inne zawody może wyznaczyć go podmiot zarządzający

 • Na co najmniej ile godzin przed wyznaczoną godziną meczu PGE Ekstraligi 2020 na stadionie musi pojawić się Komisarz Toru, gdy mecz nie jest zagrożony?

4
5
6
8

 • Jak nazywa się dokument, który w PGE Ekstralidze 2020 wypełnia Komisarz Toru podczas swojej pracy i wysyła go organowi zarządzającemu po meczu?

Protokół
Lista kontrolna
Sprawozdanie
Kwestionariusz

 • Od momentu przyjazdu na stadion w PGE Ekstralidze 2020 do momentu przyjazdu sędziego zawodów lub do pierwszego posiedzenia Jury Zawodów, Komisarz Toru ma prawo do wydawania organizatorowi wiążących poleceń w zakresie przygotowania toru do zawodów. Na jakiej zasadzie?

Polecenia słowne wyłącznie kierownikowi drużyny i toromistrzowi
Wyłącznie polecenia wydawane na piśmie
Komisarz nie wydaje poleceń przed przyjazdem sędziego
Polecenia wyłącznie drogą mailową, do wiadomości organu zarządzającego

 • Której z wymienionych czynności nie wykonuje Komisarz Toru po przyjeździe na stadion w PGE Ekstralidze 2020 w przeddzień zawodów (w przypadku meczu zagrożonego)?

Inspekcja toru w obecności przedstawiciela organizatora
Zbadanie stanu i liczby posiadanych urządzeń do konserwacji toru
Wykonanie dokumentacji zdjęciowej toru
Wykonanie wydruku aktualnej prognozy pogody

Gracze, którzy uzyskali komplet punktów w 12. kolejce quizu (kolejność na podstawie czasu odpowiedzi, z dokładnością do milisekundy):

 1. slawekGKM
 2. Bartek Matyszczyk
 3. Tomasz Welc
 4. Zawodnik 1984
 5. Gelo
 6. Stanisław Tarasek
 7. Nugiel
 8. Lokomotiv_Mistrzem
 9. Muszy
 10. Hopik
 11. Grzegorz Dydacki
 12. Janusz Świtała
 13. laraqueen

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 10. rundzie:

 1. Muszy – 227 pkt
 2. laraqueen – 225 pkt
 3. Bartek Matyszczyk – 223 pkt
 4. Stanisław Tarasek – 218 pkt
 5. Lokomotiv_Mistrzem – 216 pkt
 6. Grzegorz Dydacki – 216 pkt
 7. Janusz Świtała – 215 pkt
 8. Zawodnik1984 – 210 pkt

Następna kolejka odbędzie się już w najbliższą niedzielę (23 lutego), tradycyjnie, o godz. 20:00. Trzynasta runda quizu potrwa 15 minut, a zagadki będą dotyczyły kategorii: „Stadiony Żużlowe”. Pięć pytań związanych będzie z informacjami o żużlowych obiektach.

Zachęcamy do solidnego przygotowania się, bo jest o co walczyć, a eliminacje do wielkiego finału zbliżają się do końca. Przypominamy, że finaliści quizu zmierzą się bezpośrednio ze sobą w siedzibie partnera medialnego PGE Ekstraligi – Grupy Wirtualna Polska. Stawką będą między innymi zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland, zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi, zegarki marki AZTORIN oraz gadżety najlepszej żużlowej ligi na świecie.

Joachim Piwek