Ekspert PGE Ekstraligi: Drobne zmiany w czołówce (podsumowanie 6. rundy)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Za nami szósta runda Eksperta PGE Ekstraligi. Po pierwszej kolejce w nowym roku, wyłoniliśmy samodzielnego lidera, którym został Muszy. W ten weekend pytania dotyczyły żużlowych statystyk, przygotowanych przez Rafała Gurgurewicza. Kolejna seria zagadek będzie czekać na uczestników już 12 stycznia o godzinie 20:00, a będą one związane z medialnymi aspektami żużla.

Znawcy czarnego sportu musieli stawić czoła pięciu zagadkom, które przygotował Rafał Gurgurewicz – kibicowski Ambasador PGE Ekstraligi, który wspólnie z bratem – Krzysztofem -prowadzi stronę internetową gurustats.pl, zawierającą rozmaite statystyki z żużlowego świata. Na odpowiedź na każde z pytań gracze mieli, tak jak zawsze, 20 sekund, a za prawidłowe rozwiązanie mogli otrzymać od 1 do 5 „oczek”. Maksymalnie dało się uzyskać 15 punktów. Eksperci musieli wiedzieć m.in. ile punktów na dystansie wywalczył Leon Madsen oraz który mecz obfitował w największą liczbę mijanek.

Pytania i odpowiedzi 6. rundy Eksperta PGE Ekstraligi:

 • W zeszłorocznym cyklu Grand Prix zanotowaliśmy 32,8 mijanki/turniej, co było najlepszym wynikiem od sezonu 2016. Do osiągnięcia dobrego rezultatu przyczyniło się kapitalne widowisko podczas jednej z rund, kiedy zawodnicy wyprzedzali się aż 79 razy. Gdzie odbył się ten turniej?

Wrocław
Malilla
Warszawa
Toruń

 • Jedna z drużyn PGE Ekstraligi zdobywała w zeszłym sezonie 594 „małe” punkty, z czego aż 80 procent zostało uzyskanych przez Polakó O jakiej drużynie mowa?

FOGO Unia Leszno
TRULY.WORK Stal Gorzów
SPEED CAR Motor Lublin
MRGARDEN GKM Grudziądz

 • Bartosz Smektała i Dominik Kubera nie pojadą już razem w biegach młodzieżowych. Wychowankowie FOGO Unii Leszno zakończyli starty w tych wyścigach z niesamowitą serią. Ile biegów juniorskich bez porażki udało im się zaliczyć w PGE Ekstralidze?

18
23
29
34

 • Leon Madsen był najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi 2019 nie tylko pod względem średniej biegowej. Duńczyk był również liderem w statystykach jazdy na dystansie. Jego bilans punktowy w tym zestawieniu wyniósł…

+17 pkt
+22 pkt
+28 pkt
+33 pkt

 • W którym meczu PGE Ekstraligi 2019 zanotowano najwięcej tzw. „mijanek”, czyli zmian pozycji pomiędzy rywalami na dystansie?

Lublin – Wrocław (VIII runda)
Częstochowa – Leszno (V runda)
Wrocław – Lublin (VII runda)
Grudziądz – Częstochowa (II runda)

 Najlepsi gracze 6. rundy Ekspert PGE Ekstraligi (z kompletem 15 punktów):

 1. Michael Tym
 2. Karol Wroński
 3. a100p
 4. slawekGKM
 5. Zawodnik1984
 6. Janusz Świtała

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 6. rundzie:

 1. Muszy – 120 pkt
 2. laraqueen – 118 pkt
 3. Grzegorz Dydacki – 118 pkt
 4. Bartek Matyszczyk – 117 pkt
 5. Janusz Świtała – 117 pkt
 6. Stanisław Tarasek – 113 pkt
 7. Gabriela Niemczak – 113 pkt
 8. Majk9102 – 112 pkt

Kolejna runda rywalizacji będzie aktywna już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) od godz. 20:00 przez 20 minut. Pytania związane będą z tematem: „Medialnie” – 10 pytań dotyczących medialnych aspektów czarnego sportu.

Przypominamy, że rywalizacja o udział w wielkim finale quizu trwa aż do 8 marca, a dołączyć można przed każdą z rund. Ośmiu finalistów zmierzy się bezpośrednio ze sobą w siedzibie Wirtualnej Polski, a stawką będą wejściówki VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), zaproszenie na Galę kończącą sezon PGE Ekstraligi 2020, a także zegarki firmy AZTORIN czy też gadżety najlepszej żużlowej ligi świata.

Joachim Piwek