Eksperci na start! Rusza druga edycja #EkspertPGEE

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Po sukcesie pierwszej edycji quizu, przyszła pora na drugą odsłonę. Już 9 grudnia (niedziela) rusza #EkspertPGEE – konkurs przygotowany specjalnie w aplikacji PGE Ekstraligi. Zasady są te same, każdy uczestnik zbiera punkty do klasyfikacji generalnej, a ośmiu najlepszych graczy z piętnastu rund eliminacyjnych pojedzie na Wielki Finał do Warszawy, gdzie czekać będą atrakcyjne nagrody.

Od grudnia do marca quiz będzie aktywny tylko dla zalogowanych użytkowników aplikacji w każdą sobotę w godzinach 20:00 – 20:25. Wyjątkowo inauguracja nastąpi w niedzielę, 9 grudnia.

Każda runda eliminacyjna składać będzie się z 15 pytań testowych zamkniętych. Gra polegać będzie na udzielaniu odpowiedzi poprzez jej zaznaczenie w ciągu maksymalnie 20 sek. w ramach jednego pytania. Tylko jedna odpowiedź w każdym z pytań będzie poprawna.

Pojedynczy quiz to po 5 pytań o różnym stopniu trudności: za 3, 2 i 1 pkt. Nie będzie możliwości poprawienia swojej odpowiedzi po jej wybraniu, a każdy zalogowany uczestnik quizu będzie mógł rozwiązań go tylko jeden raz na swoim urządzeniu. Suma punktów z każdej rundy eliminacyjnej stworzy klasyfikację generalną. Pierwsza „ósemka” awansuje do Wielkiego Finału, który odbędzie się w Warszawie na wiosnę.

Dla najlepszych ekspertów czekają nagrody m.in. podwójne zaproszenia na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym (18.05.2019), zegarki AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

Na uczestników będą czekać pytania dotyczące rozgrywek, regulaminów, wyników, ale również kwestii zakulisowych. Pulę zagadek przygotowała PGE Ekstraliga wspólnie z Rafałem Gurgurewiczem, jednym z jej kibicowskich Ambasadorów, który zajmuje się żużlowymi statystykami.

Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Do gry potrzebna jest aktualna wersja aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedwayekstraliga.app

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/pge-ekstraliga/id1224945522?mt=8

Regulamin konkursu