EBUT.PL STAL Gorzów pokonała w sparingu FOGO UNIĘ Leszno

Fot. Zuzanna Kloskowska

Minimalnym zwycięstwem ebut.pl STALI Gorzów zakończył się pojedynek z FOGO UNIĄ na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Goście w swoim pierwszym tegorocznym sparingu pokonali rywali 45:44.

Zawody toczyły się w dość wymagających warunkach z powodu niskiej temperatury. Przed meczem nad stadionem przeszły opady śniegu oraz deszczu, co utrudniło leszczynianom przygotowanie toru. Udało się jednak przygotować bezpieczną nawierzchnię. Ponadto obie drużyny do sparingu przystąpiły bez liderów. W ekipie gospodarzy zabrakło Chrisa Holdera, natomiast po stronie gości nie pojawił się Anders Thomsen.

Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany i wynik oscylował w granicach remisu. W połowie zawodów FOGO UNIA Leszno zdołała na moment odskoczyć na 6 punktów, lecz gorzowianie bardzo szybko odrobili straty, a przed ostatnim biegiem wyszli na prowadzenie. Leszczynianie mogli wygrać podwójnie decydującą gonitwę i wyszarpać triumf, ale Janusz Kołodziej na trasie dał się wyprzedzić Szymonowi Woźniakowi. To zapewniło wygraną ebut.pl STALI.

Kolejny solidny występ w zespole FOGO UNII Leszno zaliczył Bartosz Smektała. Wychowanek biało-niebieskich pozwolił sobie na tylko jedną wpadkę, a w pozostałych biegach wywalczył łącznie 11 punktów. Udanie wtórował mu Janusz Kołodziej (10+1). Wśród gości bardzo dobrze spisał się Martin Vaculik. Słowak raz dotknął taśmy, jednak poza tym trudno było go pokonać i również zakończył mecz z 10 „oczkami” i bonusem. Na wyróżnienie zapracowali sobie także Wiktor Jasiński (9+2) oraz juniorzy, Mateusz Bartkowiak (5+1) i Mathias Pollestad (6+3).

Wyniki (za speedwaynews.pl):

FOGO UNIA Leszno: 44

9. Bartosz Smektała – 11
10. Janusz Kołodziej – 10+1
11. Hubert Jabłoński – 2
12. Grzegorz Zengota – 7
13. Jaimon Lidsey – 7
14. Antoni Mencel – 3
15. Damian Ratajczak – 3+1
16. Nazar Parnicki – 1

ebut.pl Stal Gorzów: 45

1. Szymon Woźniak – 7
2. Oskar Fajfer – 7
3. Mathias Pollestad – 6+3
4. Wiktor Jasiński – 9+2
5. Martin Vaculík – 10+1
6. Mateusz Bartkowiak – 5+2
7. Oskar Paluch – 1

Joachim Piwek