Ruszają zapisy na Bieg „GKM Łączy Pokolenia”

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W piątek 7 września od godziny 18:00 będzie można zapisać się na 3. Bieg „GKM Łączy Pokolenia”. Poprzednie dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Grudziądza i regionu. Bieg odbędzie się 30 września w ramach „Weekendu z GKM-em”.

3. Bieg „GKM Łączy Pokolenia” rozegrany zostanie w niedzielę 30 września o godzinie 12:00. Start i meta zlokalizowane będą pod wieżyczką sędziowską na stadionie żużlowym, a trasa o długości 5 km będzie przebiegała wzdłuż ulicy Cmentarnej i przez Park Miejski. Limit miejsc dla uczestników będzie wynosił 200 osób. Na biegaczy będą czekać specjalne gadżety i upominki. Impreza organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapisy odbędą się przez stronę www.BiletyNaGKM.pl. Koszt wpisowego wyniesie 20 złotych. W tym roku impreza będzie miała także charakter charytatywny. Pięć złotych z każdej wpłaty organizatorzy przeznaczą na pomoc Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. W dniu imprezy przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz podopiecznych Centrum. Zwierzaki można będzie wesprzeć przynosząc do siedziby klubu m.in. obroże, smycze, koce, zabawki, miski czy smakołyki dla psów.

Do społecznej misji GKM Grudziądz SA, jako klubu sportowego, należy promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród społeczności lokalnej. Poprzez organizację 3. edycji biegu „GKM Łączy Pokolenia” chcemy zachęcić mieszkańców naszego miasta do uprawiania sportu. W tym roku przy okazji biegu będzie można wesprzeć podopiecznych Centrum Opieki nad Zwierzętami, do czego gorąco zachęcamy.

Dzień wcześniej – w sobotę 29 września – rozegrany zostanie Speedway President Cup Grudziądz 2018. Impreza wróci do kalendarza po czterech latach – po 2014 roku zawody nie były organizowane ze względu na posezonowe prace modernizacyjne na grudziądzkim stadionie. Udział w turnieju indywidualnym wezmą zarówno żużlowcy MRGARDEN GKM, jak i zawodnicy z innych klubów. Lista startowa Speedway President Cup Grudziądz 2018 zostanie ogłoszona w najbliższych dniach na stronie www.gkm.grudziadz.net.