Dziesiąta edycja Pikniku z Falubazem

W niedzielę 22 lipca odbędzie się dziesiąta edycja Pikniku z Falubazem. Tradycyjnie już cała drużyna Falubazu Zielona Góra spotka się z kibicami w Porcie 2000 w Mostkach. Oprócz możliwości zrobienia zdjęć z zawodnikami czy zdobycia autografu organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Jak zwykle latem odbywa się Piknik z Falubazem. Jest to festyn dla kibiców, w którym mogą oni spędzić czas bliżej żużlowców niż na meczu i poznać ich z innej strony. Wydarzenie cieszy się wysoką frekwencją fanów zielonogórskiego speedway’a. Od samego rana na przybyłych czekają atrakcje Portu 2000, mini zoo, punkty gastronomiczne, motory żużlowe, strefa Falubaziaka, przeloty samolotów akrobacyjnych czy charytatywne licytacje.

W tym roku nowością jest nabór do szkółki żużlowej. Trenerzy Aleksander Janas i Krzysztof Jabłoński zapraszają chłopców w wieku od 11 oraz od 14 lat do szkolenia na motorach o pojemności 250 i 500 cc. W trakcie pikniku z kandydatami oraz ich opiekunami zostanie przeprowadzona rozmowa na temat warunków w szkółce żużlowej.

Dodatkowo najmłodsi mogą wesprzeć grupę FnF’02 w tworzeniu oprawy meczowej na mecz z FOGO Unią Leszno. Będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnego malowania sektorówki, która zostanie pokazana w trakcie spotkania.

Punktualnie o 17.00 zaplanowany jest koncert Łukasza Łyczkowskiego z zespołem „5 RANO”.

Konrad Fligier
Fot. Wojciech Tarchalski