Dwie rundy FIM Speedway Grand Prix we Wrocławiu

Fot. Marcin Karczewski

W sezonie 2021 ponownie będziemy świadkami dwóch rund cyklu FIM Speedway Grand Prix odbywających się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Do wcześniej potwierdzonego turnieju zaplanowanego 31 lipca, dołącza kolejna runda, która odbędzie się dzień wcześniej (30 lipca).

Andrzej Rusko zapewnia, że Wrocław jest w pełni przygotowany do organizacji tegorocznych rund cyklu FIM Speedway Grand Prix. Prezes wrocławskiego klubu liczy na kolejny wspaniały turniej na Stadionie Olimpijskim – Zeszłoroczne dwie rundy Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix były bardzo atrakcyjnym widowiskiem sportowym. Jesteśmy w stu procentach przygotowani do organizacji tegorocznych zawodów. Wierzę, że będziemy mogli gościć na trybunach Stadionu Olimpijskiego więcej kibiców speedway’a, niż podczas ubiegłorocznych rund. Jestem przekonany, że zawodnicy po raz kolejny zrobią na wrocławskim owalu mistrzowskie „show” i tegoroczne Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix zapiszą się znowu wielkimi literami w historii indywidualnych mistrzostw świata na żużlu i naszego miasta Wrocławia.

Dyrektor Zarządzający w BSI – Paul Bellamy wyraża wdzięczność klubowi z Wrocławia za okazaną pomoc w organizacji tegorocznego kalendarza cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata, licząc jednocześnie, że podwójna runda we Wrocławiu osiągnie sukces podobny jak w 2020 roku – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Partnerom z Wrocławia, za to, że ponownie zgodzili się gościć dwie rundy cyklu. Po sukcesie podwójnego turnieju w 2020, wiedzieliśmy, że wrocławski klub będzie idealnym partnerem by ponownie gościć dwudniowe wydarzenie. Jednocześnie chcemy podziękować Andrzejowi Rusko i jego zespołowi za ich wsparcie i pomoc w rozszerzeniu kalendarza cyklu SGP, który wcześniej był ograniczony ze względu na pandemię koronawirusa.

Wrocławskie rundy FIM Speedway Grand Prix to drugie w tegorocznym kalendarzu podwójne zawody. 16 i 17 lipca dwie rundy tegorocznego cyklu zorganizuje bowiem czeska Praga. Informacje odnośnie biletów na wrocławskie rundy cyklu FIM Speedway Grand Prix zostaną przekazane w osobnym komunikacie.

Źródło: wts.pl

Bartosz Michalak