Duże zmiany w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Trzy rundy wyłonią najlepszego żużlowca

Fot. Marcin Karczewski

Od sezonu 2022 zmieni się format rozgrywania Indywidualnych Mistrzostw Polski. Medalistów wyłoni cykl trzech rund finałowych. Zmianie ulegną także eliminacje. Dodatkowo IMP zyskały sponsora tytularnego – CANAL+ ONLINE.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski zmieni się z turnieju jednodniowego na cykl trzech rund. Gospodarzy decydującego etapu zmagań poznamy w późniejszym czasie. Z kolei wszystko poprzedzą dwie części – ćwierćfinały oraz półfinał. Z każdej ćwierćfinałowej rundy awansuje czterech najlepszych zawodników, którzy powalczą o awans do finałów w tzw. Challenge’u. Ośmiu żużlowców z największym dorobkiem z tego turnieju zostanie premiowanych do udziału w ostatnim etapie IMP.

W finałach miejsce mają zapewnione zawodnicy jeżdżący w cyklu FIM SGP (Zmarzlik, Janowski, Dudek, Przedpełski), finaliści IMP 2021 (1. Zmarzlik, 2. Janowski, 3. Kołodziej, przyp. red) oraz mistrz Polski juniorów 2021 (Miśkowiak). Reszta miejsc zostanie obsadzona przez zawodników z dzikimi kartami, w liczbie i na zasadach ustalonych przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Jak informuje polskizuzel.pl, po raz pierwszy w historii zmagania o IMP zyskały sponsora tytularnego. Umowa ma obowiązywać na pięć lat. Tym samym obowiązującą nazwą będą CANAL+ ONLINE Indywidualne Mistrzostwa Polski, a co się z tym wiąże transmisje z finałów IMP będą przeprowadzane w telewizji CANAL+ co najmniej do 2026 roku.

Więcej o formacie rozgrywek TUTAJ.