Duże zainteresowanie szkółką ARGED MALESA Ostrów Wlkp

Fot. Patryk Kowalski

Treningi na pitbike’ach, motocyklach crossowych, hali i siłowni oraz w terenie – tak będą wyglądały przygotowania szkółki ostrowskiego zespołu w trakcie przerwy zimowej. Kilkunastu adeptów trenuje pod czujnym okiem Mariusza Staszewskiego.

– W trakcie sezonu liczba szkolonych się zmienia. Raz jest mniej, a raz więcej. Wielu chce spróbować swoich sił. Nie każdy nadaje się do tego sportu. Na koniec sezonu mamy 15 chłopców w szkółce w wieku od 14 lat w dół. Szkolenie do licencji trwa minimum trzy lata. Jeszcze lepiej bywa, gdy zaczynamy w młodszym wieku od motocykli typu pitbike. Trzy lata do licencji byli przygotowywani najstarsi, którzy obecnie jeżdżą już w zawodach młodzieżowych i ligowych – tłumaczył trener Mariusz Staszewski w rozmowie dla tzostrovia.pl.

Świetna praca z młodzieżą w ostatnich latach, sukcesy z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów włącznie. – Widać, że ostatnio zainteresowanie jest zdecydowanie większe, szczególnie młodszych chłopaków. Starszych też, ale jeśli ktoś przychodzi do szkółki w wieku 15 lat, za rok ma 16, czyli mógłby zdawać licencję, to jest stanowczo za późno. Jeśli taka osoba ma jakieś podstawy jazdy na motocyklu czy sukcesy w innych sportach motorowych jak motocross, to owszem, można spróbować. Obecnie w sporcie zaczynają się uczyć już dzieci w wieku 6-7 lat. Zaistnienie w żużlu od podstaw w wieku 16 lat jest prawie niemożliwe – zaznaczył Staszewski.

Cała rozmowa dostępna TUTAJ.