Dudek wygrał SEC Challenge w Pardubicach

Patryk Dudek wygrał SEC Challenge w Pardubicach. Podium uzupełnili Daniel Bewley i Sergei Logachev. Poza wspomnianą trójką, awans do cyklu SEC uzyskali Andzejs Lebedevs i Patrick Hansen.

Od samego początku stawce przewodził Daniel Bewley. Wraz z Timo Lahtim po dwóch seriach startów miał komplet punktów. Reprezentant Finlandii w dalszej części zawodów potracił jednak punkty i spadł w klasyfikacji. Wygrywając swój ostatni bieg, Lahti zdołał zapewnić sobie awans do biegu barażowego. Źle zawody rozpoczął Jakub Jamróg, który w biegu 2. dotknął taśmy i później nie zdołał nadrobić strat do rywali.

Dzięki równej dyspozycji przez całe zawody,  w czołówce znalazł się Patryk Dudek. 12 punktów Polaka pozwoliło mu zająć miejsce na podium dzisiejszych zawodów i awans do cyklu SEC. Po 20 biegach pewni awansu byli Dudek, Bewley, Lebedevs i Logachev. Nie był to jednak koniec żużlowych emocji w Pardubicach. W biegach dodatkowych zobaczyliśmy pojedynki Dudka i Bewleya (o 1 miejsce w zawodach) i  Lebedevsa i Logacheva (o 3 miejsce). W barażu o 5 miejsce, ostatnie premiowane awansem spotkali się Timo Lahti i Patrick Hansen. Biegi dodatkowe padły ostatecznie łupem Dudka, Logacheva i Hansena.

Wyniki SEC Challenge:

 1. Patryk Dudek – 12+3 w biegu dodatkowym
 2. Daniel Bewley – 12+2 w biegu dodatkowym
 3. Sergei Logachev – 11+3 w biegu dodatkowym
 4. Andzejs Lebedevs – 11+2 w biegu dodatkowym
 5. Patrick Hansen – 10+3 w biegu dodatkowym
 6. Timo Lahti – 10+d w biegu dodatkowym
 7. Vadim Tarasenko – 9
 8. Jacob Thorssell – 8
 9. Pontus Aspgren – 8
 10. David Bellego – 7
 11. Jakub Jamróg – 7
 12. Nicolas Covatti – 6
 13. Erik Riss – 4
 14. Alexandr Loktaev – 3
 15. Josef Franc – 1
 16. Eduard Krcmar – 1
 17. Matic Ivacic – 0
 18. Hynek Stichauer – ns

Bartosz Michalak