Dudek i Protasiewicz zostają w Falubazie!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Na zorganizowanej przez Falubaz Zielona Góra konferencji prasowej poinformowano, że w zespole pozostają dwaj dotychczasowi żużlowcy – Patryk Dudek oraz Piotr Protasiewicz. Indywidualny wicemistrz Świata będzie reprezentować barwy klubu przez trzy lata, z kolei kapitan zielonogórskiej drużyny zamierza wypełnić obowiązujący go do 2020 roku kontrakt.

– Zostaję w Zielonej Górze i tak jak niejednokrotnie wspomniałem, zamierzam wypełnić obowiązujący mnie kontrakt. Cały czas wiedziałem, że chcę zostać w Falubazie. Przed nami mecze barażowe i na nich się teraz skupiamy. Nasz cel jest jasny – obrona PGE Ekstraligi dla Zielonej Góry – powiedział Protasiewicz.

Z kolei Patryk Dudek zadeklarował, że w przypadku spadku zespołu, będzie nadal jeździć w zielonogórskich barwach. – Cieszę się, że przez kolejne trzy sezony będę miał okazję reprezentować Falubaz. Oczywiście nie zakładam spadku i wierzę, że za rok pojedziemy w PGE Ekstralidze. Zielona Góra zasługuje na najwyższą klasę rozgrywkową. Jeśli jednak przegramy mecze barażowe, to zostanę w Zielonej Górze i pomogę w powrocie – zakończył wicemistrz Świata.

W konferencji udział wzięli również prezydent miasta Janusz Kubicki oraz prezes klubu ZKŻ SSA Adam Goliński.