Drugi “debiut” Lamparta w PGE IMME im. Z. Plecha. “Jest nadzwyczaj skuteczny”

Fot. Marcin Karczewski

Debiut przed nową, domową publicznością podczas PGE IMME im. Zenona Plecha. Wiktor Lampart drugi raz z rzędu wystąpi w turnieju – tym razem w nowej roli oraz barwach. Czy znajomość toru pomoże Wiktorowi w uzyskaniu lepszego wyniku?

Podczas PGE IMME im. Zenona Plecha 2023 z Dziką Kartą wystartuje nowy zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS KS APATORA TORUŃ – Wiktor Lampart. To będzie dla niego debiut w nowych barwach. Wcześniej zawodnik występował w MOTORZE Lublin, z którym zdobył złoty (2022) i srebrny medal (2021) Drużynowych Mistrzostw Polski.

Wiktor Lampart pierwszy raz w PGE IMME im. Z. Plecha wystąpił w 2022 roku. W turnieju głównym znalazł się dzięki temu, że sezon wcześniej był najlepszym juniorem w biegach młodzieżowych PGE Ekstraligi. Dziewiątą edycję turnieju zakończył na 16. miejscu z dorobkiem trzech punktów


Fot. Jarosław Pabijan

Ubiegłoroczny sezon w barwach MOTORU Lublin zakończył ze średnią biegopunktową równą 1,526 i został sklasyfikowany na 30. miejscu wśród najlepszych zawodników PGE Ekstraligi.

Zmian u Wiktora dużo, jak na zawodnika kończącego wiek juniora. Myślę, że będzie on beneficjentem zapisów regulaminowych, dotyczących U24. Ja uważam, że da sobie radę, jeżeli chodzi o nowy klub. Ma bardzo ważny atut – znajomość toru. Na toruńskim stadionie jest nadzwyczaj skuteczny i będzie mu łatwiej. Druga sprawa to konfiguracja zespołu – to powoduje, że widzę szansę na kilka wyścigów w każdym meczu. Ważne jest także to, że pozostali zawodnicy są mocni i na Wiktorze nie będzie spoczywał ten największy ciężar – powiedział Jacek Frątczak.

Jeżeli chodzi o mocne strony – po pierwsze jest to start i rozegranie pierwszego łuku. Wiktor potrafi bardzo dobrze prowadzić motocykl w określonej linii, która jest zwykle szybką ścieżką. Drugą jest zaplecze – mam na myśli tu Rafała Trojanowskiego i mechaników. Ma bardzo doświadczoną ekipę, która potrafi szybko reagować na zmieniające się warunki. W przypadku słabszych stron, to Wiktor nie słynął nigdy z „ pozytywnej agresji” na torze. Jak jedzie z przodu, to bardzo ciężko się go wyprzedza, ale nie zasłynął nigdy spektakularnymi mijankami. Nie zmienia to faktu, że to zawodnik z dużą perspektywą – zaznaczył nasz rozmówca.

Zawody odbywają się w Toruniu na jednym z jego ulubionych torów. Jak będzie w pierwszej dziesiątce, to uważam, że będzie to dobry występ. Może się jednak pokusić o miejsca 6-8, stać go na to – zakończył były szkoleniowiec klubów z Zielonej Góry i Torunia.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie https://kstorun.kupbilety.pl/.

Wyniki Wiktora Lamparta w PGE IMME:

  • 2022: 16. miejsce – 3 pkt (0,2,0,0,1)

Michał Mielnik