Druga runda IME dla Madsena! Kacper Woryna trzeci

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

W Toruniu rozegrano drugą rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zwyciężył Leon Madsen przed Grigorijem Lagutą i Kacprem Woryną. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Rosjanin, a na drugą awansował Duńczyk.

Pierwsza seria startów należała do Polaków. Swoje wyścigi wygrali Adrian Miedziński, Jarosław Hampel i Kacper Woryna. Po dwa punkty zdobyli Bartosz Smektała i Paweł Przedpełski.

Dramatyczny przebieg miał bieg dziesiąty. Leon Madsen spowodował upadek Andersa Thomsena, po którym przejechał rozpędzony Robert Lambert. Thomsen opuścił tor w karetce. W powtórce upadł David Bellego i zakończył zawody ze złamanym obojczykiem.

Druga część zawodów to pokaz szybkości i skuteczności Nickiego Pedersena, Leona Madsena i Grigorija Laguty. Do wielkiego finału bezpośrednio awansowali dwaj Duńczycy. W biegu barażowym pod taśmą startową stanął Laguta i trzech Polaków: Kacper Woryna, Adrian Miedziński i Jarosław Hampel. Najlepszy ze startu okazał się Rosjanin, który niezagrożony pomknął do mety. Bój o drugie miejsce, premiowane awansem do finału, rozegrał się pomiędzy Woryną i Hampelem. Ostatecznie drugi do mety dojechał Kacper Woryna.

Finałowy wyścig to świetny start i wygrana Leona Madsena. Za jego plecami o drugie miejsce na podium do ostatnich metrów walczyli Laguta z Woryną. Zupełnie w biegu nie liczył się Nicki Pedersen.

W klasyfikacji generalnej na pierwszej pozycji bez zmian. Prowadzi Grigorij Laguta. Na drugą pozycję awansował Leon Madsen. Na trzecim miejscu są Bartosz Smektała i Nicki Pedersen.

Wyniki 2. rundy:

 1. Leon Madsen – 15
 2. Grigorij Laguta – 12
 3. Kacper Woryna – 10
 4. Nicki Pedersen – 11
 5. Adrian Miedziński – 9
 6. Jarosław Hampel – 8
 7. Mikkel Michelsen – 8
 8. Robert Lambert – 8
 9. Paweł Przedpełski – 8
 10. Bartosz Smektała – 7
 11. Michael Jepsen Jensen – 6
 12. Kai Huckenbeck – 5
 13. Jakub Miśkowiak – 5
 14. David Bellego – 4
 15. Vaclav Milik – 4
 16. Anders Thomsen – 3
 17. Antonio Lindbaeck – 2
 18. Igor Kopeć-Sobczyński – 0

 

Marta Sobera