Dominik Kubera zadebiutuje w PGE IMME im. Zenona Plecha

Fot. Marcin Karczewski

2 kwietnia na toruńskiej Motoarenie Dominik Kubera zadebiutuje w PGE IMME im. Zenona Plecha. Żużlowiec MOTORU Lublin będzie jedynym z dwóch zawodników w stawce, który pierwszy raz zaprezentuje się w zawodach. Z całą pewnością Kuberę stać na walkę o wysokie cele.

Niektórzy zawodnicy biorą udział w tym elitarnym turnieju od lat, jednak w przypadku Dominika Kubery sytuacja jest zupełnie odwrotna. 22-latek, po otrzymaniu dzikiej karty, zadebiutuje w PGE IMME im. Zenona Plecha. Wyróżnienie w postaci możliwości startu w tych zawodach to efekt fantastycznych występów w ubiegłym roku. Kubera ze świetnej strony pokazał się podczas lubelskich rund cyklu FIM SGP, a także reprezentował Polskę w półfinale FIM Speedway of Nations.

Dotychczasowe występy Kubery na stadionie w Toruniu bywały różne. Najlepszy ligowy rezultat zawodnik MOTORU Lublin osiągnął przed rokiem, kiedy to w pięciu biegach wywalczył 8 punktów. Za czasu startów w FOGO UNII Leszno, były mistrz Polski juniorów nie spisywał się w Toruniu zbyt spektakularnie. Spotkania PGE Ekstraligi w latach 2018-2019 to 5 punktów i 3 bonusy w łącznie ośmiu wyścigach.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Kubera zaliczył w ostatnim sezonie ogromny progres jako żużlowiec. Trudno zestawiać wyniki sprzed lat z obecnie rozpoczynającym się sezonem, albowiem wtedy żużlowiec nie był zawodnikiem na tak wysokim poziomie, jak obecnie. Forma u progu sezonu i osiągnięcia sprzed roku pozwalają sądzić, że w zbliżających się PGE IMME im. Zenona Plecha, 22-letni zawodnik będzie w stanie napsuć faworytom sporo krwi.

Joachim Piwek