Dominik Kubera wygrał 2. finał CANAL+ Online IMP w Krośnie! Wypadek Janowskiego

15.08.2022 22:08

Dominik Kubera zwyciężył w 2. rundzie finałów CANAL+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, która rozegrana była w Krośnie. Drugi na mecie zameldował się Bartosz Zmarzlik, a trzeci był Grzegorz Zengota. W finałowym biegu upadł Maciej Janowski, który został przewieziony do szpitala na badania.

Zawody obfitowały w dobre wyścigi i dużo ścigania. Kibice, którzy licznie zjawili się na stadionie w Krośnie mogli być zadowoleni z przebiegu turnieju. Przez całą rundę zasadniczą nie brakowało mijanek, a prym wiedli dwaj zawodnicy – Dominik Kubera i Grzegorz Zengota. To ta dwójka zdobyła najwięcej punktów, co dało im bezpośredni awans do finałowego biegu.

W barażu z kolei zmierzyli się Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i Kacper Woryna. Cała gonitwa była niezwykle zacięta, a przez większość czasu prowadził Zmarzlik. Ostatnie metry to jednak przetasowanie – pierwszy na mecie zameldował się Janowski, a za jego plecami minimalnie lepszy był dwukrotny mistrz Świata przed Kołodziejem.

Finał odbył się w dwóch odsłonach. W pierwszym podejściu na prowadzeniu był Zmarzlik przed Kuberą oraz Zengotą. Jednak na ostatniej pozycji błąd popełnił Janowski, przez co wyjechał za mocno i został wciągnięty w ścieżkę pod bandą i z impetem uderzył o tor. Pierwsze informacje, przekazane na antenie CANAL+ Premium, wskazywały na ból głowy i biodra u zawodnika BETARD SPARTY. Żużlowiec został zabrany karetką z toru i przetransportowano go do szpitala na badania.

Druga odsłona finału IMP należała do Kubery, który wygrał start i nie oddał prowadzenia do końca, wygrywając z dużą przewagą nad Zmarzlikiem. Trzeci był Zengota.

Klasyfikacja 2. finału CANAL+ Online IMP w Krośnie (za WP SportoweFakty):

1. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 18 (3,3,2,3,3,3) +1 pkt za najwięcej wygranych biegów
2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 13+2 (3,2,1,2,3,2)
3. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 14 (2,3,3,3,2,1)