Dominik Kubera i Tomasz Bajerski w magazynie WP SportoweFakty (05.08.21, godz. 12:30)

Zawodnik MOTORU Lublin i trener EWINNER APATORA Toruń będą gośćmi programu emitowanego przez WP SportoweFakty. Prowadzący Marcin Musiał porozmawia także z Jackiem Gajewskim. Początek magazynu PGE Ekstraligi o godz. 12:30.

Przed trwającym sezonem Dominik Kubera zdecydował się zmienić barwy klubowe po raz pierwszy w życiu. Zawodnik opuścił macierzystą FOGO UNIĘ Leszno na rzecz MOTORU Lublin, w którym szybko dobrze się odnalazł. W czwartek będzie pierwszym gościem w naszym programie i opowie jak minęły mu ostatnie miesiące w nowym środowisku.

Jako drużyna MOTOR zrealizował cel zakładany przed sezonem, czyli awansował do fazy play-off. Swój wkład w ten sukces miał Kubera, który występował z pozycji rezerwowego i przywoził ważne punkty. Ostatnio mówił, że ciągle trafia na biegi zaraz po równaniu toru, a tego nie lubi. Jak to jest więc z tą jego rolą w zespole? Co sądzi o szansach MOTORU na pozycje medalowe?

Dla niego zbliżający się weekend będzie wyjątkowy, bo otrzymał „dziką kartę” na turnieje Grand Prix w Lublinie. Jakie emocje towarzyszą mu przed tymi występami? Czy promocja do udziału w zawodach rangi mistrzowskiej była zachętą do tego, aby został w MOTORZE na kolejny sezon? Czy decyzja co do jego przynależności klubowej już zapadła?

Drugim gościem w magazynie będzie Tomasz Bajerski, trener EWINNER APATORA Toruń, który podsumuje pierwszy sezon w wykonaniu zespołu po powrocie do elity. Najgorętszy temat towarzyszący beniaminkowi PGE Ekstraligi dotyczy jednak transferów. Będzie też o sytuacji zdrowotnej Pawła Przedpełskiego, a także najbliższym niedzielnym meczu torunian w Częstochowie.

O potyczkach częstochowsko-toruńskich, które zawsze wzbudzają większe emocje w rozmowie z trzecim gościem, Jackiem Gajewskim. Ekspert i żużlowy menedżer powspomina stare dzieje, bo miał okazję pracować zarówno w Apatorze, jak i we Włókniarzu. Zostając przy drużynie z Częstochowy, Gajewski zostanie zapytany o mecz ELTROX WŁÓKNIARZA w Grudziądzu, od którego będą zależeć losy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u i MARWIS.PL FALUBAZU w kwestii utrzymania. Dyskusja będzie też o potencjalnych transferach w PGE Ekstralidze i o najbliższych wydarzeniach w tej klasie rozgrywkowej.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 5 sierpnia, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.