Dominacja MOTORU Lublin. Wygrana i awans do fazy finałowej PGE Ekstraligi

Fot. Przemysław Gąbka

MOTOR Lublin pewnie pokonał ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz w meczu 13. rundy PGE Ekstraligi 56:33. Dzięki temu i zdobyciu punktu bonusowego (101:78) gospodarze są już pewni jazdy w fazie finałowej. Rajderem meczu został Grigorij Laguta – zdobywca 8 „oczek” i bonusa w czterech startach.

Pierwsze dwa biegi były dość wyrównane. Nietypowym wynikiem zakończył się bieg juniorski. Najpierw za taśmę wykluczony został Wiktor Lampart, potem defekt zanotował Seweryn Orgacki, przez co wyścig zakończył się wygraną gospodarzy 3:2. Następnie para Kubera – Michelsen wygrała podwójnie i MOTOR odskoczył grudziądzanom.

W drugiej serii jeden bieg zakończył się wygraną lublinian 4:2. W 7. biegu na prowadzenie wyszedł Nicki Pedersen, jednak atakiem na drugiej prostej, Grigorij Laguta wysunął się na prowadzenie. W następnym wyścigu Michelsena podniosło po starcie i uderzył w Wiktora Lamparta. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu Duńczyka, a w powtórce para ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz wygrała podwójnie i zmniejszyła straty do 3 punktów. Niepokonany nadal był Kenneth Bjerre, który przywoził same „trójki”. W 9. biegu ponownie doszło do przerwy, ze względu na upadek Buczkowskiego. Czteroosobowa powtórka przyniosła wygraną gospodarzy 4:2. Na koniec trzeciej serii MOTOR wygrał 5:1 i prowadził 34:25.

Przed biegami nominowanymi, MOTOR miał zapewnione 2 punkty (48:29) i bonus za dwumecz (93:74). Dzięki temu lublinianie zapewnili sobie awans do fazy finałowej PGE Ekstraligi. Ostatnie dwa biegi były formalnością. Ostatecznie gospodarze wygrali 56:33 (101:78).

Rajderem meczu został Grigorij Laguta (8+1 w 4 startach). Z kolei najwięcej punktów w ekipie MOTORU zdobyli Jarosław Hampel (13+1) i Dominik Kubera (12+2). W drużynie z Grudziądza liderem był Kenneth Bjerre, który zanotował na swoim koncie 13 punktów w sześciu biegach. Duńczyk był jedynym zawodnikiem ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC, który wygrywał biegi.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.