Dodatkowa trybuna w projekcie budżetu obywatelskiego Lublina

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

Do środy, 28 października trwa głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Lublina. Jeden z ogólnomiejskich projektów dotyczy zakupu trybun mobilnych, wykorzystywanych w przyszłości na imprezach sportowych i kulturalnych.

– W następnym sezonie praktycznie wszystkie miejsca siedzące na stadionie są już wyprzedane na karnety. Mając dodatkową trybunę kibice, którzy nie mieli szczęścia nabyć biletów, mieliby szansę uczestniczyć w naszych wydarzeniach. Trybunę będzie można wykorzystywać wszędzie, gdzie będzie potrzebna, z naciskiem na wydarzenia sportowo-kulturalne – podkreśla Piotr Więckowski, wiceprezes lubelskiego klubu w rozmowie dla Kuriera Lubelskiego.

Projekt zakłada zakup wraz z montażem trybun mobilnych o pojemności do 2200 siedzisk. Koszt wyniesie 1 mln 470 tys zł. – To już jest pokaźna liczba miejsce. Inżynierowie ocenią gdzie najlepiej taką trybunę będzie postawić. Możliwe są różne miejsca. Na pewno na stadionie przybyłoby dwa tysiące miejsce – twierdzi Piotr Więckowski.

Źródło: kurierlubelski.pl