Dobrucki, Zmarzlik, Janowski i Cierniak gośćmi WP SportoweFakty (01.02.2021, godz. 18:00)

Fot. Marcin Karczewski

Rafał Dobrucki, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Mateusz Cierniak będą gośćmi WP SportoweFakty. Rozmowa z zawodnikami i trenerem kadry dostępna będzie na Facebooku serwisu i Żużlowej Reprezentacji Polski. Początek zaplanowano na godz. 18:00.

W połowie grudnia minionego roku Rafał Dobrucki został oficjalnie przedstawiony jako nowy trener żużlowej reprezentacji Polski. Dotychczasowy szkoleniowiec kadry juniorów będzie teraz odpowiadał za obie drużyny narodowe.

Nie w lutym, jak pierwotnie planowano, a w marcu tego roku odbędzie się zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Przesunięcie terminu spowodowane jest pandemią koronawirusa oraz obostrzeniami, które obowiązują w całym kraju. Właśnie przełożone zgrupowanie będzie jednym z tematów rozmowy. Prowadzący Jarosław Galewski zapyta trenera kadry również o to, czy metody przygotowawcze, które stosował sam jako czynny zawodnik, byłyby skuteczne w obecnych czasach.

Bartosz Zmarzlik odpowie z kolei na pytanie, jak zapatruje się na zgrupowanie na Teneryfie, na które uda się razem ze swoim klubem – MOJE BERMUDY Stalą Gorzów. 25-letni zawodnik już niebawem zostanie ojcem. Czy zatem młodszy z braci Zmarzlików jest gotowy na „telefon awaryjny” i powrót do kraju, gdyby okazało się, że jego potomek przyjdzie na świat akurat wtedy, gdy on będzie przebywał z drużyną w Hiszpanii?

Po roku przerwy do żużlowej reprezentacji Polski powraca Maciej Janowski. 29-letni zawodnik podzieli się swoimi najlepszymi wspomnieniami z meczów i turniejów kadry. Stały uczestnik cyklu FIM Speedway Grand Prix zdradzi również, jak jego oczami zmieniła się reprezentacja na przestrzeni lat. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław opowie także o swoim cyklu przygotowań do sezonu 2021.

Drugi rok z rzędu do kadry powołany został Mateusz Cierniak. 18-latek w przeszłości występował już z orzełkiem na plastronie. Młodzieżowiec okazję do poczucia atmosfery wokół reprezentacji miał już w imprezach juniorskich. Zawodnik Motoru Lublin opowie o tym, jak do tej pory współpracowało mu się z trenerem Dobruckim. Syn Mirosława Cierniaka zdradzi, jak przebiegają jego przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Rozmowa dostępna będzie na Facebooku serwisu WP SportoweFakty i Żużlowej Reprezentacji Polski. Start w poniedziałek (1 lutego) o godz. 18:00.