„Do każdego meczu trzeba podejść na sto procent” – wypowiedzi ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa z #CZEZIE

Fot. Patryk Kowalski

W sobotni wieczór, ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa pokonał na swoim torze MARWIS.PL FALUBAZ Zieloną Górę 49:41, tym samym zdobywając pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu był Fredrik Lindgren, który zdobył również tytuł Rajdera meczu.

Nie mamy problemu z energią. Przed każdym spotkaniem mamy dobre nastawienie i jesteśmy mocno zmotywowani, choć nie zawsze kończy się to wygraną – mówił przed rozpoczęciem spotkania trener gospodarzy – Piotr Świderski.

W biegu drugim, 3 punkty dla ELTROX WŁÓKNIARZA przywiózł Mateusz Świdnicki, który podkreślił, jak dobrze przygotowana jest nawierzchnia. – Tor jest przygotowany perfekcyjnie. Jeździ mi się bardzo dobrze. Na ostatnim treningu fajnie się czułem na motocyklu. Mam nadzieję, że w moim ostatnim biegu pokażę trochę swojej jazdy w dobrym stylu i uda nam się wygrać ten mecz. Wygląda na to, że trzeba trzymać się krawężnika. Jak na razie to najlepsza ścieżka. Rywale z Zielonej Góry, jak każdy inny zespół w PGE Ekstralidze są bardzo mocni. W tej lidze nie ma słabych przeciwników. Do każdego meczu trzeba podejść na 100% – zakończył młodzieżowiec gospodarzy tego spotkania.

Chwilę po zakończeniu meczu w Mix Zone, podczas studia ELEVEN SPORTS, gościem był Bartosz Smektała. Zawodnika ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa bardzo ucieszyło zwycięstwo i to, ile punktów udało mu się zdobyć dla drużyny. – Dziękuję drużynie za świetną współpracę. W Lublinie też było super, także się rozkręcamy. Cieszymy się bardzo z wygranej. Trzeba coś znaleźć na te pierwsze biegi. Oczywiście w sobie, żeby ta forma była lepsza. Mam jakieś swoje przemyślenia w kwestii pierwszych wyścigów, ale na razie nie chce się dzielić tym, co jest nie tak – powiedział żużlowiec.

Ilona Tatar