Dni Gorzowa, wygrane derby i burza z kąpielą

Żużlowe Derby Ziemi Lubuskiej dla CASH BROKER Stali. Gorzowianie wygrali na własnym torze z FALUBAZEM Zielona Góra 49:35 i zainkasowali pierwszy w tym sezonie punkt bonusowy. Zawody zakończono po czternastu biegach, ze względu na intensywne opady deszczu, a jednym z liderów gospodarzy był Krzysztof Kasprzak, który w czterech biegach wywalczył 11 punktów.

Dni Gorzowa, wygrane derby i burza. Wszystko dzisiaj było. Całe zawody oceniam bardzo dobrze. Tylko jeden przegrany start i tylko Patryk Dudek wyciągnął mnie tam pod płot. Ciężko było go wyprzedzić, bo też jest szybki. Cieszymy się ze zwycięstwa. Szkoda, że nie udało się odjechać ostatniego biegu, bo chciałem coś sprawdzić jak mecz jest już wygrany – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Gorzowianie tak świętowali pomeczowe zwycięstwo, że Kasprzak, Zmarzlik i Woźniak zażyli nawet kąpieli błotnej. – Chcieliśmy tę kąpiel już na pierwszym łuku, ale jeden z nas się krępował i musieliśmy mu pomóc. Było 10 dni wolnego i każdy z nas potrenował. Przed nami druga, ważniejsza część sezonu. Mam nadzieję, że będziemy mieli play-off, a do tego finały SEC oraz SGP Challenge i pojadę tak dobrze do końca roku – zakończył żużlowiec CASH BROKER Stal Gorzów.

#JestRadość #DerbyDlaGorzowa #GORZIE @zmarzlik95 @szym_wozniak

A post shared by Stal Gorzów (@stalgorzow1947) on

Piotr Kaczmarek
Fot. Marcin Szarejko