DMŚJ w Outrup – Polacy ze złotem!

05.09.2020 21:55

Siódmy złoty medal młodzieżowej reprezentacji z rzędu! Polacy po pasjonującej walce pokonali Duńczyków i wygrali finał DMŚJ w Outrup. Brązowy medal zdobyli Brytyjczycy.

Chłodna pogoda i trudne warunki torowe nie rozpieszczały żużlowców podczas tegorocznego finału DMŚJ w duńskim Outrup i niestety początek zawodów nie poszedł po myśli Polaków. W pierwszym biegu Norbert Krakowiak upadł na tor na pierwszym łuku. Po trzy punkty pomknął Duńczyk Mads Hansen, 2 punkty na swoim koncie zapisał Łotysz Ricards Ansviesulis, a jedno „oczko” przypisano do konta Brytyjczyka Toma Brennana.

W początkowej fazie zawodów doszło do czterech upadków. W trzecim wyścigu aż dwukrotnie żużlowcy nie byli w stanie utrzymać się na motocyklach. Drewp Kemp upadł na tor już na pierwszym łuku, a nieco później Francis Gusts. Po pierwszej serii startów niepokonani byli Duńczycy. W drugiej odsłonie startów Polacy zaczęli odrabiać straty do prowadzących gospodarzy. Jakub Miśkowiak zainkasował jeden punkt, Dominik Kubera jechał jako joker, zdobywając dla drużyny 6 punktów, Wiktor Lampart pewnie zapisał na swoim koncie 3 punkty, a w biegu 8. kapitan reprezentacji Polski z FOGO Unii zanotował jeden punkt.

Dopiero w biegu 11. po długich pracach torowych, stan toru polepszył się, co sprzyjało rywalizacji. Po 18. biegu, dzięki świetnej jeździe Viktora Trofymova, Polacy wysunęli się na prowadzenie, zapisując na swoim koncie 40 punktów, deklasując tym samym Duńczyków z dorobkiem 39 “oczek” z pozycji lidera. Ostatecznie wygrali Polacy, srebro należało do Danii i brąz dla Wielkiej Brytanii.